0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ ۰۹:۳۸:۲۸
کد مطلب:  9nFLoE37
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه :
باید با شناخت و معرفت، دانش آموزان را انسانهایی مسئولیت پذیر بار آوریم

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه در نشست معاونین و مربیان پرورشی مدارس این منطقه که در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، گفت: باید با شناخت و معرفت دانش آموزان را انسان هایی مسئولیت پذیر بار آوریم.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست معاونین و مربیان پرورشی مدارس چهاردانگه در سالن اجتماعات این اداره  برگزار شد.

در این نشست حنیف نیا، مدیر آموزش و پرورش منطقۀ چهاردانگه گفت: مربی امور تربیتی وقتی موفق است كه كارش را با عمل آغاز كند و این امر یعنی گفتار او، رفتار او ونوشتار او هم مربیانه باشد.  

مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه با اشاره به این امر که كسی كه دانش آموزان با دیدن رفتار او تاثیری را نپذیرند، قطعاً از نظر گفتاری هم نمی تواد تاثیر گذار باشد، افزود: اگر برای جذب دانش آموزان برنامه داشته باشیم، سریع تر می توانیم آنهارا جذب کنیم.

این مقام مسئول، در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تأکید بر این امر که باید شناخت ومعرفت دانش آموزان را بالا ببریم و آنها را انسانهایی مسئولیت پذیر بار آوریم، اظهار داشت: گسترش و تعمیق فرهنگ اقامه نماز و تعمیق بینش دانش آموزان در مواجهه با جریانهای فرهنگی نوپدید باید همواره مد نظر مربیان پرورشی باشد.

وی نیاز سنجی و بررسی تقاضاهای فرهنگی و هنری دانش آموزان و پاسخگویی مناسب به منظور رشد و شكوفایی ذوق واستعداد آنها را از مهم ترین اولویت های پیش روی مربیان پرورشی برشمرده و تصریح کرد: برگزاری اردوهای علمی، تفریحی و زیارتی با برنامه ریزی درست وهدفمند می تواند دانش آموزان را به مباحث حوزۀ پرورشی علاقه مند می سازد.

حنیف نیا، ضمن تأکید بر تقویت وتوسعه تشكل های دانش آموزی واستفاده از ظرفیت پیشتازان و فرزانگان به عنوان یك تشكیلات تربیتی خواستار حضور گسترده دانش آموزان در برنامه های فرهنگی، هنری پرسش مهر ریاست محترم جمهوری شده و ادامه داد: اهتمام در برگزاری صحیح انتخابات شورای دانش آموزی، تشكیل منظم جلسات و اجرایی شدن مصوبات آن و همچنین برگزاری با شكوه مراسم سیزدهم آبان و برنامه های اجرایی در طول سال تحصیلی  باید مد نظر قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :