24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۱:۰۷:۰۲
کد مطلب:  oG3e4srR
مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شهرستان ملکان برگزار شد

مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شهرستان ملکان با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رسول صادقی در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شهرستان ملکان، افزود: نرخ ورزش روزانه در اندازه های استاندارد جهانی برابر با 30دقیقه است که این رقم در آذربایجان شرقی حدود 16دقیقه می باشد.

وی اظهار کرد: نرخ ورزش روزانه دانش آموزان استان پیشتر معادل 12 دقیقه بود که با تلاش دست اندرکاران آموزش و پرورش این رقم به 16دقیقه رسیده که تلاش می شود این میزان به 20 دقیقه افزایش یابد.
صادقی، بر افزایش ساعت ورزشی مدارس نیز تاکید کرد و گفت: دانش آموزان در طول هفته 90دقیقه ساعت ورزش دارند که باید این زمان به 150دقیقه افزایش پیدا کند.
وی، اجرای ورزش صبحگاهی در مدارس و استفاده از سالن های ورزشی و فعالیت های مکمل را در راستای استانداردسازی برای ورزش مدارس دانست.
مدیر آموزش و پرورش ملکان نیز در این مراسم از اجرای المپیاد ورزشی در 70 مدرسه خبر داد و افزود: این تعداد در سال آینده به 100مدرسه افزایش خواهد یافت.
حمید نیکجو، فضا و امکانات ورزشی را از کمبودهای آموزش و پرورش ملکان دانست و بر تسریع در حل این مشکلات تاکید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :