26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۱:۰۶:۳۶
کد مطلب:  0DhxS5W1
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری تهران :
آموزش و پرورش نقشی اساسی در پدافند غیر عامل دارد

همایش پداغند غیر عامل اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری تهران ،مسئول دبیرخانه راهبری کمیته پدافند غیرعامل کشور ، شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، روسای ادارات و مناطق 21 گانه اداره کل شهرستان های استان تهران در سالن همایش ولایت این اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، خسروجردی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری تهران با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقشی اساسی در پدافند غیر عامل د ارد اظهار داشت : جامعه هدف ما امروز جامعه دانش آموزان است که باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد و دانش آموزان را با افزایش آگاهی و بینش شان در برابر خطرات مصون داشت .

وی با بیان اینکه دانش آموزان به واسطه ارتباط با خانواده و حضور پررنگ در جامعه می توانند بحث پدافند غیر عامل را توسعه دهند ، تاکید کرد : ما باید با بازدارندگی به گونه ای عمل کنیم که دشمن به این نتیجه برسد که توان حمله به کشور را ندارد.

خسروجردی در ادامه با تاکید بر این که باید مباحث حساس کشور را در حوزه پدافند غیر عامل ایمن سازی کنیم تا دشمن دچار یاس و ناامیدی شود ، تصریح کرد : امروز شکل تهدیدات فرق کرده و بسیار پیچیده شده است و در نتیجه به همان اندازه راه های مقابله با تهدیدات نیز پیچیده و متفاوت شده است .

 مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری تهران ، ضمن اشاره به این نکته که امروز یکی از مهمترین تهدیدات کشور ما تهدیدات سایبری است یادآور شد : اگر در فضای سایبری ما آسیب پذیر باشیم سبب بروز خسارت های جبران ناپذیری در جامعه می شود و امنیت و آسایش جامعه دچار تهدید می شود .

این مقام مسئول ادامه داد : اگر اصول عوامل پدافند غیرعامل را به خوبی اجرا و رعایت کنیم حتی در زمان بحران نیز می توانیم به خوبی مدیریت کرده و سبب تسهیل در مدیریت بحران شویم .

 

به اشتراک بگذارید :