23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۳:۳۴:۱۳
کد مطلب:  6w5pNWtd
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
مدرسه امروزمدرسه زندگی است

مراسم نمادین نوزدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور باحضور نصیری مدیر، اعضای شورای معاونین و رضایی رئیس شورای اسلامی شهرک نظامی در دبیرستان ابراهیم برگزار شد.

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با اشاره به برگزای انتخابات شورای دانش‌آموزی در 3 آبان ماه در سراسر کشور اظهار کرد: مدارس امروز تنها محلی برای یادگیری درس و علوم مختلف نمی باشد و نقش مدارس به محلی برای زندگی و یادگیری مهارتهای لازم در طول زندگی هر دانش آموز تغییر یافته است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری تاکید کرد:  شورای دانش‌آموزی یکی از ارکان مدرسه بوده و اگر توسط مدیران و معلمان صحیح اجرا شود تمرینی از هم‌پوششی، کاستن نقص‌ها و افزایش قوت‌ها در تصمیم‌گیری‌ها است

وی گفت : تکریم دانش آموزان، تقویت خود باوری، تمرین مشارکت جویی، مسئولیت پذیری و توسعه فعالیتهای گروهی از اهداف این انتخابات است و شوراي دانش آموزي فرصت سهيم شدن در عرصه هاي مختلف اجتماعي، سياسي و آمادگي براي حضور در اين عرصه ها را ايجاد مي كند.

نصیری حداقل كارکرد شوراهای دانش آموزی در مدارس را تاثير گذاري در روند تصميمات مدارس دانست و افزود: دانش آموزانی که برای عضویت در شورا کاندید می شوند باید بتوانند در اداره مدارس به مسوولین کمک کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با اشاره به اهميت انتخاب در تمامی مقاطع زندگي، دانش آموزان را به دقت در انتخاب هاي خود دعوت كرد و یاداور شد :  انتخابات شوراي دانش آموزي تمريني براي مشاركت هاي اجتماعي دانش آموزان و همچنين تمريني براي يادگيري انتخاب درست است و بايد از اين فرصت بهره لازم را ببريد.

شایان ذکر است در حاشیه مراسم، رئیس سال گذشته شورای دانش آموزی گزارش جامع و کاملی از اقدامات و برنامه های صورت گرفته توسط شورا ارائه داد و سپس کاندیداهای شورای دانش آموزی به معرفی وبیان دیدگاه ها و طرح های خود برای سال تحصیلی جدید پرداختند.
 

 

به اشتراک بگذارید :