27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  nSaANsiW
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران در بازدید از ندامتگاه فشافویه :
منشا بسیاری از جرایم بی سوادی وعدم آگاهی فرد از مسائل قانونی است

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران از ندامتگاه فشافویه بازدید و با مدیریت و رئیس اداره امور فرهنگی این مجتمع دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران ، سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل در این دیدار  با تاکید بر وجود رابطه معنی‌دار بین سوادآموزی وکاهش جرم و خشونت ، تصریح کرد : با آموزش سواد و مهارت‌های زندگی به محکومین ندامتگاهها  ومراکز بازپروری می توان افق روشنی را برای بازگشت این افراد به چرخه زندگی سالم  ترسیم نمود .

 شهریاری  با اشاره به سواد آموزی به عنوان  اولین گام برای توسعه و رشد هر جامعه تاکید کرد : منشا بسیاری  از  جرایم  بی سوادی وعدم  آگاهی فرد از  مسائل قانونی است .

معاونت سواد آموزی اداره کل  آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطرنشان کرد: راهکارهای مناسبی برای  همکاری اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران و ندامتگاه فشافویه تبیین گردید که با همکاری مسئولین این مجتمع اجرایی می شود .

در ادامه مدیریت مجتمع ندامتگاه فشافویه نیز با اظهار خرسندی از فرصت ایجاد شده برای تعامل زندان و حوزه سوادآموزی بر ضرورت همکاری و مشارکت این دو نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی ، تاکید کرده و افزود :این مجتمع آمادگی خود را در راستای  شناسایی، جذب و معرفی زندانیان وهمچنین سربازان واجد شرایط اعلام  می نماید .

وی تصریح کرد : این مجتمع تا کنون فعالیتهای چشمگیری را در بحث حرفه آموزی و همچنین اجرای مسابقات ورزشی وآموزشی داشته است ودر صورت مساعدت حوزه سواد آموزی اداره کل ،نه تنها برای تشکیل کلاس بلکه آمادگی راه اندزی مدرسه وابسته به ندامتگاه را نیز دارد .

 

به اشتراک بگذارید :