26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۰۷:۳۵:۰۰
کد مطلب:  2STRT4Ff
توسط معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌ کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
ویژه‌ برنامه‌ های روز دانش‌آموز در شهرستان‌های استان تهران تشریح شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌ کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، ویژه‌برنامه‌های روز دانش‌آموز در شهرستان‌های استان تهران را تشریح کرد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست کمیته اجرایی ستاد پرسش مهر شهرستان‌های استان تهران، با حضور مدیر کل و معاونان آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در سالن شماره یک اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این نشست، ضمن تشریح برنامه‌های اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به‌مناسبت فرا رسیدن 13 آبان ماه با سه مناسبت مهم روز دانش‌آموز، روز مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده آمریکا در ایران بر جایگاه مهم تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در انتقال مفاهیم، گفت: عطر افشانی قبور مطهر شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم آنان از جمله مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در این ایام مورد تاکید آموزش و پرورش است.

وی در ادامه به برگزاری مسابقات دانش آموزی با محتوای روز دانش‌آموز و 13 آبان اشاره کرد و ادامه داد: این دست از مسابقات شامل سرود و نقایش همگانی و ورزش‌های دانش‌آموزی خواهد بود و در پایان به نفرات برتر هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در بخشی دیگر از اظهارات خود، برگزاری نشست‌های دانش‌آموزی در زمینه رفع شبهات و چالش‌های ذهنی دانش‌آموزان را از دیگر برنامه‌های طرح‌ریزی شده برای ایام روز دانش‌آموز برشمرد و اظهار داشت: در این راستا، نمایشگاه‌های دستاوردهای دانش آموزان با مشارکت خود آنان، نمایشگاه‌های موضوعی کتاب، مشارکت دانش آموزان در راهپیمایی با شکوه 13 آبان ماه، اجرای سرود 313 نفره دانش‌آموزان، راهپیمایی مرکزی در اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 ری، برگزاری زنگ استکبارستیزی به‌ صورت هماهنگ در مدارس شهرستان‌های استان تهران، حضور فعال تشکل‌های دانش‌آموزی در راهپیمایی های 13 آبان‌ماه از مهم‌ترین برنامه‌های نکوداشت روز دانش‌آموز خواهد بود.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به برگزاری آئین تکریم خانواده شهدا در این ایام، یادآور شد: دیدار با خانواده‌های معظم شهدای معلم و دانش‌آموز و مرور وصیت‌نامه‌های آنان نیز از دیگر برنامه‌های پیش‌رو برای دانش آموزان خواهد بود.

هاشمی در پایان یادآور شد: ایجاد ایستگاه‌های مهارتی در طول مسیر راهپیمایی، برگزاری صبحگاه مشترک تشکل‌های دانش‌آموزی، تجدید میثاق با آرمان‌های بلند اما راحل در حرم مطهر و دیدار با آیت‌الله ری‌شهری نیز به مناسبت روز دانش آموز برای قشر دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران در نظر گرفته شده است.

به اشتراک بگذارید :