14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  A8CyXHMo
پيام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت نوزدهمين دوره انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت نوزدهمين دوره انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي پيامي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، متن پيام سيد محمد بطحايي به شرح زير است:

« به نام آنکه هستی نام ازاو یافت »

حمد و ثناي بي پايان خداوندگاري را كه برما منت نهاد تا زمينه ساز انديشه ورزي فرزندان اين مرز و بوم بوده و در راستاي حضور و مشاركت آگاهانه و عالمانه ايشان در زندگي اجتماعي و سياسي آتي شان بكوشيم. اكنون كه درآستانۀ برگزاري نوزدهمين دوره انتخابات شوراي دانش¬آموزي در سال « اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل»، شاهد اقدام تأثيرگذار، بانشاط و شورانگيز دانش آموزان عزيز سراسر كشور هستيم، برخود لازم مي دانم مراتب سپاس خود را از همكاران گرانقدري كه فضاي لازم را براي حضور  دانش آموزان عزيز در اين دوره از انتخابات فراهم نموده اند، اعلام نمايم .

« شوراهاي دانش‌آموزي » كه مصوب شوراي عالي آموزش و پرورش و از اركان اصلي مدارس هستند،  با هدف تمرين مشاركت دانش آموزان در عرصۀ فعاليت هاي اجتماعي و به منظور تحقق اصل دانش آموز محوري و مشاركت مؤثر دانش آموزان در تصميم گيري هاي مهم ، تقويت مسئوليت پذيري و بهره مندي از توانمندي آن ها، تشكيل شده است. اين شوراها فرصتي است كه در آن دانش‌آموزان  به عنوان بازوي مديريتي، اجرايي و مشورتي مدرسه به ظهور و بروز استعدادهاي سازندۀ خود در زمينه‌ هاي مختلف علمي، آموزشي، پرورشي، فرهنگي، هنري، سياسي، اجتماعي، مذهبي، ورزشي و . . .  پرداخته و با ايجاد اعتماد به نفس و خود باوري، آمادۀ  تصميم گيري در عرصه هاي بزرگتر زندگي مي شوند.

به طور حتم ايران اسلامي به داشتن فرزنداني آگاه و توانمند كه دراين فعاليت اجتماعي باحضوري فعال و پويا، درمقام انتخاب و منتخب قرار مي گيرند، تا با تمرين اين مشاركت، آمادۀ ورود به عرصه هاي تصميم گيري كلان شوند ، افتخار مي كند. در پناه يگانه معبود موفق و مؤيد باشيد.

 

به اشتراک بگذارید :