19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۰۷:۴۶:۴۷
کد مطلب:  TpAHDpyo
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
اقدامات آموزش و پرورش استان تهران در حوزه پرسش مهر قابل تقدیر است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: اقدامات اداره‌کل آموزش و پرورش استان تهران در حوزه پرسش مهر قابل تقدیر است.

به گزارش ادارۀ روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست کمیته اجرایی ستاد پرسش مهر شهرستان‌های استان تهران با حضور مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در سالن شماره یک اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند راد در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه پرسش مهر در شهرستان‌های استان تهران، پرسش مهر دانش‌آموزی را سنت حسنه و نکویی دانسته که در راستای بالا بردن سطح آگاهی دانش‌آموزان نسبت به مشکلات روز و ایجاد شور و شعف جهت بالا بردن فرهنگ مطالعه در میان دانش‌آموزان گام بر می‌دارد و اظهار داشت: باید بدانیم که امروزه، آموزش فقط به کتاب‌های درسی خلاصه نمی‌شود و باید با توسعه فرهنگ پرسشگری در میان دانش‌آموزان، سطح مطالعه آنان را بالا ببریم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه، ضمن ابراز ناخرسندی از این امر که متاسفانه امور فرهنگ مطالعه و پژوهش در بین دانش‌آموزان آن‌طور که باید جایگاه خاص خود را نیافته است، گفت: پرسش مهر می‌تواند تلنگری برای دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز باشد که مباحث و فعالیت‌های روز جامعه را در قالب‌های گوناگونی از جمله شعر، داستان، مقاله، فیلم و دیگر ابزارها به بوته نقد بکشاند.

وی برگزاری این مسابقه مهم میان دانش‌آموزان را یکی از ابزارهای رشد و تعالی در میان دانش آموزان برشمرد و ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته معاونت پرورشی و فرهنگی این اداره‌کل در جهت برگزاری هر چه بهتر این مسابقه، افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در سال گذشته توانست با کسب رتبه‌های برتر در این حوزه، برگ زرینی در دفتر افتخارات این اداره کل ثبت کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ضمن ابراز امیدواری در جهت پر رنگ تر و پر شور تر شدن پرسش مهر در سال جاری در میان دانش‌آموزان، تأکید کرد: امیدواریم در سال تحصیلی جاری بتوانیم این مسابقه بزرگ دانش‌آموزی را با وسعت بیشتری برگزار کرده و دانش‌آموزان را به شرکت در این امر مهم ترغیب کنیم.

فولادوند راد، در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس را از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش در قبال دانش‌آموزان برشمرد و با اشاره به این امر که انتخابات شورای دانش‌آموزی گام مهمی در جهت آمادگی دانش‌آموزان برای حضور در عرصه مهم انتخابات خواهد بود، بیان داشت: برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مهم‌ترین تمرین در جهت دموکراسی و نشانه مردم‌سالاری واقعی در جمهوری اسلامی ایران است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این امر که برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در حوزۀ مدارس در جمهوری اسلامی ایران می تواند گام مهمی در جهت ایجاد زمینه مشارکت پذیری در شخصیت دانش آموزان باشد، افزود: مدیران مدارس باید برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی را جدی بگیرند تا دانش آموزان بتوانند در راستای برگزاری انتخابات سالم و روند صحیح برگزاری آن آموزش ببینند.

وی در پایان آموزش‌های حوزه تعلیم و تربیت را از مهم‌ترین ارکان شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان برشمرد و خاطر نشان کرد: آموزش امروز فرزندان، تأثیرات مهمی را در شکل گیری آیندۀ آنان خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :