28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ ۱۰:۵۷:۳۴
کد مطلب:  yCrtSZpV
معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
ورزش زمینه‌ساز احترام به قانون است

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اهمیت ورزش گفت: ورزش زمینه‌ساز احترام به قانون است.

به گزارش ادارۀ روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سعید شهریاری، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از نمایشگاه فعالیت‌های تربیت‌بدنی در اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که به همت معاونت تربیت بدنی و سلامت این اداره‌کل برگزار شده بود، بازدید کرد.

سعید شهریاری، حاشیه در این بازدید، با اشاره به این امر که هفته تربیت‌بدنی یادآور ضرورت و اهمیت تاثیر ورزش در زندگی است، گفت: ورزش نه تنها بر روی جسم، بلکه بر روی روان نیز موثر است.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در ادامه، با تأکید بر اینکه با ورزش می‌توانیم بین مغز و اعضای مختلف بدن هماهنگی برقرار کنیم، ورزش را تمرینی برای هماهنگی تیمی و کارگروهی برشمرد و اظهار داشت: ورزش، زمینه‌ساز همچنین احترام به قانون و بی توجهی به ورزش محروم کردن خود از این نعمت است.

وی با انتقاد از این امر که امروزه، مردم کشور ما به قدری درگیر کار اداری و زندگی شده‌اند که سلامت خود را فراموش کرده‌اند، اظهار داشت: متأسفانه ورزش را از زندگی خود جدا ساخته‌ایم و ادامه این روند هشداری برای سلامت جمعیت فعال و پویای جامعه است.

شهریاری با اشاره به اینکه ورزش به قدری مهم است که دانشمندان رشته‌های مختلف مثل روان‌شناسان، جامعه‌شناسان و زیست‌شناسان به نقش آن از زاویه تخصص خودشان پرداخته‌اند، خاطرنشان کرد: هر فرد متخصصی جلوه‌های زیبای ورزش را در راستای تخصصش برای مردم ترسیم کرده است و این امر نشان از اهمیت این موضوع نزد صاحبان دانش در زمینه علوم مختلف است.

این مسئول در بخش دیگری از این گفت‌وگو، با تأکید بر اینکه اگر می‌خواهیم برای پیشرفت و توسعه کشور برنامه‌ریزی کنیم لاجرم باید افراد از نظر جسمی و سپس روانی از آمادگی خوبی برخوردار باشند، گفت: نکته بسیار جالب در حوزه تربیت بدنی این است که ورزش برای تمام سنین تجویز می‌شود و فقط میزان و نوعش تغییر می‌کند و کسی به حذف آن رای و نظر نمی‌دهد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پایان اظهار امیدواری کرد که ورزش جزو اولویت‌های اولیه زندگی همه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :