13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ ۰۹:۲۷:۱۸
کد مطلب:  XlNBEJlg
مدیرآموزش و پرورش دماوند :
اولیای مدرسه نیازمند همسویی خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت هستند

همایش انتخابات انجمن اولیاء و مربیان شهرستان دماوند ، با حضور مدیرآموزش و پرورش منطقه وانجمن اولیاء و مربیان مدارس در سالن قدسیه شهرستان دماوند برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد مشهدی عباسی آموزش و پرورش شهرستان دماوند: ضمن تأکید بر نقش و اهمیت خانواده در فرهنگ سازی ، پیوند و ارتباط موثر بین خانه و مدرسه را رکن اصلی آموزش و پرورش قلمداد کرد و گفت : خانواده تکمیل کننده فرایند آموزش در مدرسه است و اگر در این ارتباط خللی وارد شود ، قطعا آموزش مدرسه خنثی می شود .

وی با تاکید بر نقش و اهمیت خانواده در فرهنگ سازی ادامه داد : با توجه به تهاجم فرهنگی و فعالیت ماهواره ها و رسانه های غربی ، اولیاء مدرسه نیازمند همسویی خانواده ها در فرایند تعلیم و تربیت هستند .

مشهدی عباسی با اشاره به قیام امام حسین (ع) و اهداف آن ، برضرورت اطلاع رسانی پیام های عاشورا در نسل جوان تأکید کرد وگفت : شعار مقام معظم رهبری " اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل " باید مسیر راه باشد و همه ما باید در جهت آن و آموزش تعالیم اقتصاد اسلامی به دانش آموزان گام برداریم .

وی افزود : اگر دانش آموز مفاهیم اقتصاد اسلامی مثل : ربا، خمس ، پس انداز ، انفاق و ... را یادبگیرد ، می توان انتظار داشت در آینده اقتصاد سالمی داشته باشیم .

شایان ذکر است درپایان جلسه با ثبت نام  و معرفی داوطلبین ، انتخابات انجمن اولیاء و مربیان شهرستان دماوند برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :