26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۱ ۰۹:۰۳:۳۶
کد مطلب:  y10ND0U7
مدیر آموزش و پرورش ملارد:
اولياي دانش آموزان به عنوان يكي از چهار ركن اصلي مدارس در كنار مربيان نقش به سزايي در رشد و شكوفايي آموزش و پرورش دارند.

در مراسمي كه با حضور اوليا و مربيان به مناسبت هفته پيوند در سالن شهيد طحاني ملارد برگزار شد، محمد قادري تفرشي مدير آموزش و پرورش شهرستان ملارد بر فعاليت و مشاركت همه جانبه اوليا در كنار مربيان در مدارس تاكيد كرد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد قادري تفرشي مدير آموزش و پرورش شهرستان ملارد ضمن اشاره  به اهميت انجمن اوليا و مربيان در مدارس و تاكيد بر فعاليت و مشاركت همه جانبه اوليا گفت: اولياي دانش آموزان به عنوان يكي از چهار ركن اصلي مدارس در كنار مربيان نقش به سزايي در رشد و شكوفايي آموزش و پرورش و توفيقات تحصيلي فرزندانشان دارند.

قادري تفرشي ضمن برشمردن انواع تيپ هاي شخصيتي، كانون خانواده را مهمترين و اثرگذارترين عامل تربيتي بر شخصيت فرد دانسته و تصریح کرد: پدر و مادري كه به فرزند خود زورگويي مي كنند و با اجبار و بدون قيد و شرط منطقي از فرزندشان انتظار انجام كارها را دارند، افرادي را تربيت مي كنند كه در آينده مطيع و بدون چون و چرا و منطق فرمان پذير خواسته هاي نادرست ديگران خواهند بود. چنين افرادي  نمي توانند در مقابل آسيب هاي اجتماعي محكم وكوبنده ، "نه" بگويند.

مدیر اموزش و پرورش ملارد خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به دنبال تربيت افرادي است كه با حق و حقوق خود آشنا شوند و در مقابل زور و درخواست هاي ناصحيح، به صورت منطقي و خردورزانه بايستند و به آسيب هاي اجتماعي "نه" بگويند و تنها اين نوع تربيت بر گرفته از قيام عاشوراي حسيني عليه السلام است.

 

به اشتراک بگذارید :