20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۱۳:۳۶:۵۷
کد مطلب:  gRpPDMg3
شاطریان در کارگاه سرگروه های آموزشی دوره ابتدایی مناطق و نواحی استان :
لذت دانش آموزان از فعالیت های کلاسی کیفیت آموزش را افزایش می دهد

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کیفیت زمانی اتفاق می افتد که دانش آموزان از انجام فعالیت های کلاسی لذت ببرند،تصریح کرد: باید معلمان این روش ها را بیاموزند و به بازی های کلاسی واقف باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی سرگروه های درسی کلیه پایه های تحصیلی و نماینده مدیران برنامه تدبیر دوره ابتدایی مناطق و نواحی استان صبح امروز 29 مهر ماه 95 در مدرسه شاهد مهدیه تبریز برگزار شد.

محمد شاطریان در این جلسه گفت: در دنیا بحث فرایند یاددهی یادگیری به معلمان باسابقه سپرده می شود تا در بحث نظارت بر کیفیت بخشی تخصصی عمل نمایند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان گروه های آموزشی را نهاد مهم علمی عنوان کرد و افزود: وظایف سرگروه های آموزشی، شناسایی موانع، مسائل و مشکلات موجود در مدارس و داخل کلاس و ارائه راهکارهای رفع مشکل می باشد.

وی با بیان اینکه در کلاس و مدرسه فقط مشکل یاددهی یادگیری نیست، گفت: تمامی  اقداماتی که در کلاس می شود باید از لحاظ اقتصادی، مالی و فیزیکی بررسی شده و راه حل ایجاد شود.

شاطریان با تاکید بر اینکه می توان از هیچ همه چیز ساخت، تصریح کرد: شناسایی افراد مبتکر و خلاق، استفاده بهینه از وسایل دورریختنی و ...از ابتکاراتی است که می توان در فرآیند کلاسی بکار برد.

معاون مدیر کل اذعان داشت: خوشبختانه امسال 820 نیروی جدید وارد سیستم دوره ابتدایی استان شده است که در دوره ابتدایی متخصص هستند که با نیازسنجی که انجام شده کارگاه های اموزشی 33 روزه را طی می کنند.

وی متذکر شد: گروه های درسی در دانش، نگرش و مهارت جز هسته های کیفیت بخشی هستند و مهارت زمانی ایجاد می شود که تغییر نگرش تبدیل به عمل شود.

شاطریان بیان کرد: برنامه تدبیر به سازی مدیریت آموزشگاهی است و مدیریت علمی است که اگر درست عمل نشود خروجی موفقی نخواهیم داشت.

معاون آموزش ابتدایی استان خاطر نشان شد: بکار گیری شعار سه گانه مدیر کل آموزش و پرورش استان با عنوان" تامین آرامش روانی دانش آموزان برای ارتقا کیفیت آموزشی، تکریم منزلت معلمان برای افزایش انگیزه تدریس و افزایش رضایتمندی اولیا برای افزایش انگیزه مشارکت" مبنای عمل در طول سال برای شناسایی نقاط ضعف و قوت می باشد.

وی بیان کرد: نزدیک 7 درصد دانش آموزان استان دیر آموز هستند که اجرای طرح سنجش و شناسایی مخصوصا در کلاس های چندپایه  و روستایی ضروری است.

شاطریان با یادآوری اینکه مدیریت کارگاه های آموزشی برعهده سرگروه های درسی است،افزود: شرکت درشورای معلمان برای ارزیابی های درست موثر است.

معاون مدیر کل اظهار داشت: امسال 137 راهبر آموزشی در نظر گرفته شده که تجارب و روش های تدریس مابین شما و آنها باید ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه کیفیت زمانی اتفاق می افتد که  دانش آموزان از انجام فعالیت های کلاسی لذت ببرند،تصریح کرد: باید معلمان این روش ها را بیاموزند و به بازی های کلاسی واقف باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :