28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  TdSJRU7L
در جلسه پدافند غیر عامل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی؛
صمدیان: سال گذشته بیش از 32 هزار ساعت آموزش در حوزه پدافند غیرعامل برگزار شده است

پیش از ظهر امروز و باحضور معاونین آموزش متوسطه،ابتدایی و پژوهش وبرنامه ریزی استان، مدیر حراست اداره کل وجمعی از روسای اداره های مجموعه، جلسه پدافند غیر عامل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی در سالن اجلاس تالار معلم برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ صمد صمدیان گفت: پدافند غیر عامل هر اقدام مسلحانه در برابر توطئه های دشمن است پدافند غیر عامل دو ویژگی اساسی دارد یکی کاهش آسیب پذیری و دیگری افزایش پایداری مردم.

معاون پژوهش و نیروی انسانی استان تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف این مهم، سال گذشته بیش از 32 هزار ساعت آموزش رایگان در حوزه پدافند غیرعامل برای همکاران در سطح استان برگزار شده است.

وی اظهار داشت: امروزه تهدیدات دشمن از حوزه سخت افزاری به نرم افزاری تغییر یافته و تهدیدات از حوزه نظامی به اقتصادی و فرهنگی تغییر شکل یافته است.

صمدیان خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از مولفه های تاثیر گذار پدافند غیرعامل است و توجه ویژه به پدافند غیر عامل باعث شده که ایران اسلامی در نا امن ترین منطقه جهان، امن ترین کشور محسوب می شود.

معاون آموزش متوسطه استان نیز در ادامه طی سخنانی گفت: در اهمیت پدافند غیر عامل بایستی آموزش ها و پیگیری ها مداوم در طول سال باشد و نتایج حاصل از آموزش های پدافند غیر عامل مستمر رشد یابد.

علی اصغر بابازاده گفت: جمله ای ساده در خصوص تحقق اهداف پدافند غیر عامل می تواند نقش اساسی داشته باشد و دانش آموزان را آگاه تر کند.

مدیر حراست آموزش و پرورش استان تصریح کرد: آموزش صحیح دانش آموزان از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند بعنوان مثال استفاده نکردن دانش آموزان از وسایل مشکوک می تواند نتایج ارزنده ای را در این زمینه داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :