20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۴:۴۰:۱۰
کد مطلب:  p5ft4NPo
در قالب کاروان امید(2);
160هزار جلد کتاب در مدارس چندپایه ابتدایی آذربایجان شرقی توزیع می شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از توزیع 160هزار جلد کتاب در مدارس ابتدایی چند پایه استان با صرف هزینه 4 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در جلسه هماهنگی این کاروان، گفت: کاروان امید 2 آموزش و پرورش استان بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در روز 25 آبان ماه 159هزار و 600 جلد کتاب را در مدارس ابتدایی چندپایه زیر 41 نفر توزیع می کند.

معاون فرهنگی و پرورشی استان تصریح کرد: این بسته های شامل 130 جلد کتاب می باشد که در 139 منطقه استان قرار می گیرد که نزدیک 157 روستا را تحت پوشش قرار می دهد.

وی با بیان اینکه امسال 0.5 درصد به سرانه کتاب در سطح ابتدایی افزوده می شود، افزود: سال گذشته نیز یک هزار و 209 کلاس زیر 19 نفر در قالب همین کاروان به کتابخانه کلاسی مجهز شدند.

معاون مدیر کل اذعلن داشت: کاروان امید (2) امسال با هزینه ی 4 میلیون و 800 میلیون ریالی  مدارس را به کتاب های جدید مجهز می کند.

علمی اهداف این طرح را شناسایی دانش اموزان مستعد و علاقمند به فعالیت های کتاب و کتابخوانی، معرفی کتب جدید چاپ شده ادبی، تشویق کلیه دانش آموزان به شرکت در برنامه های هفته کتاب و مستند سازی جهت افزایش سرانه مطالعه مفید در محیط های آموزشی عنوان کرد.

این مقام مسئول همچنین ادامه داد: رشد توانمندی های لازم در مطالعه آثار نویسندگان کودک و نوجوان و همزاد پبنداری با قهرمانان قصه های تربیتی و آموزشی را از دیگر اهداف برشمرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :