28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۱:۵۴:۱۹
کد مطلب:  REENRbar
همزمان با شروع هفته تربیت بدنی؛
طرح تحرک بدنی دانش آموزان آذربایجانشرقی آغاز شد

صبح امروز و باحضور معاون تربیت بدنی و سلامت استان، رئیس اداره سلامت اداره کل وجمعی ازمسئولین استانی و ناحیه ای طرح تحرک بدنی دانش آموزان آذربایجانشرقی در مدرسه شهید محمودی ناحیه 3 تبریز آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی؛ رسول صادقی گفت: در راستای ارتقای سلامت و آمادگی جسمانی دانش آموزان، طرحی تحت عنوان کمپین افزایش تحرک بدنی دانش آموزان و ایجاد نهضت داوطلبی برای ورزش همگانی در مدارس شروع شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان تصریح کرد: برای کیفیت بخشی به برنامه های درسی و کاهش ناهنجاری های جسمانی دانش آموزان، برنامه های ورزش صبحگاهی و تحرک بدنی قبل از آغاز هر زنگ درسی را جزو برنامه های مکمل برای رسیدن به استاندارد جهانی در نظر گرفته ایم.

وی به نقش اولیاء در افزایش سلامت جسمانی دانش آموزان تاکید و اظهار داشت: همکاری اولیاء با مدارس می تواند آموزش و پرورش را در رسیدن به اهداف خود یاری دهد.

صادقی خاطر نشان ساخت: طرح تحول تحرک بدنی دانش آموزان با همکاری اداره بهداشت استان در مدارس آغاز شده است و امیدوارم که با حمایت های مدیران مدارس و آموزگاران بتوانیم که وضعیت آمادگی جسمانی دانش آموزان را افزایش دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان بیان کرد: دانش آموزان در ساعات ورزشی 90 دقیقه در هفته فعالیت جسمانی دارند ولی برای رسیدن به استاندارد جهانی که 150 دقیقه است فاصله داریم.

 این مقام مسئول در استان بر افزایش تحرک بدنی در جامعه تاکید کرد وادامه داد: در دهه های گذشته به طور میانگین دانش آموزان 12 دقیقه در روز  فعالیت ورزشی داشتند که اخیرا به 16 دقیقه در روز رسیده است که برای رسیدن به استاندارد جهانی که 30 دقیقه است باید تلاش کنیم.

به اشتراک بگذارید :