28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۱:۵۱:۱۵
کد مطلب:  1Ck8TxVo
با توزیع بسته های تغذیه سالم کلید خورد:
اجرای طرح صبحانه سالم در مدارس آذربایجان شرقی

طرح صبحانه سالم با معرفی وعده غذایی سالم برای دانش آموزان در جهت تقویت سلامتی و تندرستی در مدارس آذربایجان شرقی اجرا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مراسم صبحانه سالم بعنوان پایلوت استانی در دبیرستان معلم ناحیه سه تبریز با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل، قائم مقام معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز صبح امروز اجرا شد.

 رسول صادقی در این مراسم، گفت: کمپین افزایش فعالیت های بدنی دانش آموزان برای افزایش امید به زندگی، افزایش کیفیت زندگی، افزایش طول عمر و دوری از بیماری و در نهایت ایجاد شرایط آرمانی برای ادامه زندگی ایجاد شده است.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان با تاکید بر اینکه دانش آموزان نیاز به ورزش در مدرسه دارند، افزود: نه تنها ورزش بلکه تغذیه سالم نیز بعنوان مکمل در این بین از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر نقش صبحانه در فرآیند یاددهی و یادگیری دانش آموزان, خاطرنشان کرد: بچه‌ها در این برنامه ضمن خوردن صبحانه با اصول تغذیه سالم آشنا می‌شوند.

در ادامه محبوب نعمتی اظهار داشت: غذا بعنوان اولین نیاز حیاتی انسان باید در بین دانش آموزان ترویج داده شود تا تغذیه سالم در جامعه و خانواده ها نهادینه شود.

قائم مقام معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریزبه شعار امسال هفته سلامت با عنوان " آب و هوا در حال تغییر است،کشاورزی نیز باید تغییر کند" اشاره کرد و افزود: برچسب شناسنامه ی غذایی و نشانگرهای رنگی تغذیه امسال با آغاز هفته سلامت در مدارس آموزش داده می شود.

گفتنی است در این برنامه بسته های صبحانه سالم در بین دانش آموزان توزیع شد.

 

به اشتراک بگذارید :