20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۱:۱۸:۲۶
کد مطلب:  ti7SNO9H
در همایش هفته پیوند اولیاء و مربیان؛
اشرفی: آموزش خانواده یکی از مهمترین راههای تحکیم ارتباط اولیاء و مربیان است

همایش هفته پیوند اولیاء و مربیان با حضور معاون سواد آموزی استان، رئیس اداره انجمن اولیا ومربیان اداره کل و جمعی از مسئولین استانی و ناحیه ای در مدرسه شاهد مهدیه ناحیه 3 تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز؛ محمد حسین اشرفی در این همایش گفت: ارتباط اولیاء و مربیان بعنوان بازوی توانمند برای رفع نیازهای روحی و روانی دانش آموزان سودمند است و حضور اولیاء در مدارس در حل مشکلات تربیتی  بچه ها مایه قوت برای نهاد آموزش و پرورش است.

معاون سواد آموزی استان با بیان اینکه بعد روانی دانش آموزان مولفه مهمی است اظهار کرد: آموزش و پرورش بدون مشارکت اولیاء امکان ندارد مشکل در این بعد را به تنهایی حل نماید، بنابراین خانواده و مدرسه بایستی در شناسایی، هدایت و حل مشکل روانی دانش آموزان کمک هم باشند.

 وی آموزش خانواده را یکی از مهمترین راه تحکیم ارتباط اولیاء و مربیان دانست و تصریح کرد: در این آموزش است که مشکلات دانش آموزان و اولیاء  به وسیله متخصص حل و فصل می شود .

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 در این همایش گفت: هفته پیوند اولیاء و مربیان نماد همکاری و همراهی و همدلی خانه و مدرسه است.

زرین رادبه افزود: تعامل مستمر خانه و مدرسه است که افق ها را برای شکوفایی و بالندگی دانش آموزان خواهد گشود و انسانهای متعالی و متعادل را پرورش خواهد داد انسان هایی که بتوانند در اعتلاء و پیشرفت کشور نقش ایفا کنند.

وی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش به دنبال تربیت انسانهای چند ساحتی می باشد، افزود: اگر بخواهیم جامعه توسعه یافته داشته باشیم باید انسانهایی تربیت کنیم که متوازن بوده و در کنار حوزه شناختی باید حوزه مهارتهای بین فردی تقویت کنیم بطوریکه دانش آموزان پرسش گر و نقاد باشند.

به اشتراک بگذارید :