23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۱:۱۴:۳۱
کد مطلب:  HaBFrOD2
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خبرداد:
اجراي دوطرح « مدرسه قهرمان» و « كانون قهرمان» درمدارس كشور

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجراي دوطرح « مدرسه قهرمان» و « كانون قهرمان» درمدارس كشور خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مهرزاد حمیدی اظهار کرد: از سال آینده یک ساعت به درس تربیت بدنی پایه یازدهم و سال بعدی دو ساعت درس تربیت بدنی به پایه دوازدهم اضافه می شود.

وی افزود: طبق پیش بینی هایی که بر اساس آمار نیروهای بازنشسته داریم طی دو سال آینده حدود 4 هزار نفر کمبود نیرو خواهیم داشت.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مکاتباتی با دانشگاه فرهنگیان و مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش برای جذب نیروی انسانی داشته ایم تا در سهمیه هایی که پیش بینی می شود، هم در پذیرش دانشجوی دانشگاه فرهنگیان و هم در سهمیه هایی که از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند این کمبود نیروی انسانی را مد نظر قرار دهند.

حمیدی ادامه داد:  سه ساعت از سایر دروس در متوسطه دوم کم شده و به درس تربیت بدنی اضافه شده که ساعات آن به 6 ساعت رسیده است و باید بر اساس نیازسنجی ها و فاصله ای که ایجاد شده است نیروی انسانی متخصص به کار گرفته شود.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید طرح "مدرسه قهرمان" و "کانون قهرمان" را کلید می زنیم و طرح مسابقات ورزشی مدارس که سال گذشته در چند رشته بطور آزمایشی اجرا کردیم و امسال در همه رشته ها طرح مدرسه قهرمان و کانون قهرمان را اجرامی کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: رشته هایی که امکان اجرای آن در مدارس وجود نداشته باشد به صورت کانون قهرمان و رشته هایی که امکان اجرای آن در مدارس وجود دارد به صورت مدرسه قهرمان اجرا می شود.

وی افزود: طی سال های گذشته روی این طرح ها مطالعاتی صورت گرفته و بعد از اجرای موفقت آمیز آن به صورت آزمایشی، امسال به صورت رسمی در همه مدارس اجرا می شود

 

به اشتراک بگذارید :