14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۰:۲۹:۳۲
کد مطلب:  uWOM7G8v
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
توجه به حوزه‌های تربیت‌بدنی کشور را به سمت سلامتی و بالندگی هدایت می‌کند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران توجه به حوزه‌های تربیت‌بدنی را زمینه‌ساز حرکت کشور به سمت سلامتی و بالندگی دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یدالله شهباز بیگی، معاون توسعۀ مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در حاشیه برگزاری نمایشگاه تربیت بدنی، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به دست‌اندرکاران این حوزه، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه تربیت‌بدنی در اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، برای نخستین‌بار صورت گرفته است و اقدامات ارزشمند معاونت تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این حوزه ستودنی است.

وی در ادامه با اشاره به این امر که برگزاری این نمایشگاه یک پیام در بردارد و آن هم این است که اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حوزه تربیت‌بدنی فعالیت‌ها را از درون خود آغاز کرده است و بر همین اساس، تصمیم دارد تا این نوع از فعالیت‌ها را در مناطق و مدارس گسترش دهد، گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان می‌دهد که ما از خود اداره‌کل و همکاران کارمند فرهنگی اهمیت به ورزش را شروع کرده‌ایم و این امر می‌تواند زمینه‌ساز شروع فعالیت‌های ورزشی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان ما باشد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، ضمن تأکید بر اهیمت جایگاه انتقال تفکر سالم نسبت به حوزه فعالیت‌های فیزیکی و به ویژه تربیت‌بدنی در میان دانش‌آموزان، ادامه داد: هفته تربیت‌بدنی می‌تواند تلنگری برای دست اندرکاران حوزه سلامت در آموز و پرورش باشد.

این مقام مسئول، انتقال فرهنگ صحیح استفاده از زمان و مکان مناسب در حوزه تربیت‌بدنی به مدارس را از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های مد نظر در آموزش و پرورش برشمرد و در ادامه، بیان داشت: آموزش و پرورش می‌تواند در هفته تربیت‌بدنی دانش‌آموزان و فرهنگیان را متوجه این امر کند که همه اقشار جامعه باید به حوزه سلامت بها بدهند و توجه به حوزه‌های تربیت‌بدنی می‌تواند کشور را به سمت سلامتی و بالندگی هدایت کند.

شهباز بیگی در ادامه، با اشاره به این امر که اگر دانش‌آموزان بتوانند با سلامتی در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند در ارتقای روحیه آنان تأثیر خواهد گذاشت، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی، امکاناتی را که منجر به پیشرفت در زمینه ورزش است به نحو مطلوب در اختیار مدارس قرار دهد.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از این امر که ساعات ورزش در مدارس افزایش یافته است، تأکید کرد: همه شرایط باید محیا شود تا دانش‌آموزان بتوانند به‌نحو مطلوب از امکانات ورزشی موجود در مدارس استفاده کنند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پایان با تأکید بر این امر که اگر در زنگ ورزش مدارس، تمام فعالیت‌های ورزشی به یک توپ پلاستیکی خلاصه شود، زمینه‌ای برای گرایش به فعالیت‌های ورزشی وجود نخواهد داشت، گفت: دبیران ورزش در مدارس باید خود را به علم روز مجهز سازند تا بتواند دانش‌آموزان را به نحو مطلوب و درست به سمت ورزش سوق دهد.

 

به اشتراک بگذارید :