0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۰۸:۵۳:۱۸
کد مطلب:  9lpByEXI
تجلیل از 42 نابینا و کم بینای موفق گیلان

42 نفر از نابینایان و کم بینایان موفق استان گیلان در مراسم گرامیداشت روز ملی پاراالمپیک و روز جهانی عصای سفید تجلیل شدند.

42 نفر از نابینایان و کم بینایان موفق استان گیلان در مراسم گرامیداشت روز ملی پاراالمپیک و روز جهانی عصای سفید تجلیل شدند. این تعداد از نابینایان و کم بینایان برگزیدگان بخش های مختلف فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی استان هستند.

مهدی بلوک اصلی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان در مراسم گرامیداشت روز جهانی عصای سفید ضمن ابراز خوشحالی از انسجام و همدلی گروه ها و انجمن های نابینایان و اقدامات انجام شده در بعد آموزشی و توان بخشی اعلام کرد 90 نفر دانش آموز نابینا و کم بینا در مدارس استثنایی و تلفیقی تحت پوشش این اداره قرار دارند.

محمدحسن عاقل منش دبیر همایش روز جهانی عصای سفید نیز گفت: این همایش با همکاری چهار تشکل مردم نهاد ، اداره آموزش و پرورش استثنایی، اداره کل بهزیستی گیلان، هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان ، انجمن مجمع متخصصان گیلان و شهرداری رشت برگزار شد.

عضو هیات مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به مناسب سازی اماکن عمومی و معابر در سطح شهرها تصریح کرد: در بخش مناسب سازی اقدامات خوبی از سوی کمیته مناسب سازی گیلان با مسوولیت معاون عمرانی استاندار انجام گرفته است. 

 سه هزار و 760 نابینا و کم بینا در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان گیلان به ثبت رسیده است. 15 اکتبر روز ملی پاراالمپیک و روز جهانی نابینایان( عصای سفید) است.

به اشتراک بگذارید :