28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۱۴:۵۲:۴۱
کد مطلب:  xsaBPcFu
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان؛
تربیت سیاسی در اسلام پیوند عمیقی با دیانت و سیاست ما دارد

پیش از ظهر امروز و با حضور معاون پرورشی و فرهنگی استان، اساتید حوزه و دانشگاه و جمعی از مسئولین استانی، نشست کرسی آزاد اندیشی و گفتمان دانش آموزی در مدرسه استعدادهای درخشان شهید مدنی ناحیه 4 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ طاهرعلمی گفت: امروز تربیت سیاسی نیاز تمام دانش آموزان بوده و آشنا کردن آحاد ملت با مسائل فرهنگی و سیاسی جامعه، توطئه های دشمن امری ضروری است.

معاون پرورشی و فرهنگی استان تصریح کرد: یکی از وظایف مهم  آموزش و پرورش آگاهی دادن به دانش آموزان است چرا که اداره مملکت در آینده در دستان دانش آموزان بصیر و آگاه است.

وی اظهار داشت: اگر دانش آموزان آگاهی و بصیرت سیاسی نسبت به اتفاقات موجود در منطقه وجهان نداشته باشند وخوب تربیت سیاسی در آنها نهادینه نشود ممکن است در آینده جامعه شاهد بی اخلاقی، کج فهمی، افراط گرایی شود.

علمی خاطر نشان ساخت: سیاست ما با دیانت ما یکی است و لذا اخلاق باید با سیاست آمیخته شود و اگر سیاست های یک بعدی را پیشه کنیم هرگز نمی توانیم به آن هدف مدنظر برسیم.

این مقام مسئول در استان متذکر شد: در تربیت سیاسی حق نداریم با سوء ظن ها و برداشت های شخصی به کسی حمله کنیم و دیدگاه های دیگران را بدون آگاهی کامل مخدوش کنیم.

گفتنی است که در این نشست اساتید حوزه و دانشگاه در گفتمان دانش آموزی با موضوع" افراطی گری وخشونت در جهان و راههای مقابله با آن" شرکت و به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند.

 

به اشتراک بگذارید :