23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۱۴:۳۹:۵۹
کد مطلب:  4SbOHT36
مدیر آموزش و پرورش چهاردانگه :
پدافند غیرعامل همچون صدفی فولادین برای مصونیت بخشی و پایداری ملی ایران اسلامی است

با اعلام روزشمار هفته پدافند غیرعامل(2 لغایت 8 آبان) جلسه کمیته پدافندغیرعامل آموزش و پرورش منطقه چهاردانگه در دفتر مدیریت منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره  روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،هادی حنیف نیا مدیرآموزش و پرورش چهاردانگه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن این هفته با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این زمینه ،اظهار داشت : فرهنگ سازی و اشاعه مفهوم پدافند غیر عامل برای مصونیت سازی همیشگی کل پیکره  کشور و جامعه یکی از کارکردهای ذاتی آموزش و پرورش است .

وی تصریح کرد: استمرار و آشنایی با ابعاد و به روز بودن در موضوع تهدیدات برای کاهش آسیب پذیری زیرساخت های حساس و مهم کشور و جامعه بویژه در این مقطع زمانی، همچون صدفی فولادین برای مصونیت بخشی و پایداری ملی ایران اسلامی امری حیاتی است.

حنیف نیا با اشاره به مصوبات این کمیته  تاکید کرد : برگزاری صبحگاه مشترک با سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان،برگزاری سه جلسه آموزش خانواده با محوریت جنگ نرم و شبکه های اجتماعی،پدافند زیستی و بهداشت و فضای سایبری، برگزاری آموزش های خروج اضطراری و آموزش های لازم  با هماهنگی دستگاه های آتش نشانی و هلال احمر ، توزیع بروشور آموزشی در بین تمامی دانش آموزان و برگزاری مسابقات از جمله برنامه هایی است که به مناسبت این ایام در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است" مصون سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیرعامل" شعار هفته پدافند غیرعامل سال 1395 می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :