26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۱۲:۰۱:۰۳
کد مطلب:  Cg4a6stC
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان: دیپلماسی صلح پیامبر اکرم (ص) باید الگوی سیاستمداران باشد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: پیامبر اسلام به عنوان پیام آور دیپلماسی صلح و ارائه نامه به سران کشورها، سرمشق بشریت در رواداری و نفی خشونت هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، سیده حمیرا ذکی پور در اوّلین جلسه ستاد پرسش مهر 17 گفت: اسلام به عنوان دین رحمت همواره بشارت دهنده صلح بوده و پرسش مهر امسال در نفی خشونت در دوره ای که بیساری از کشورهای همجوار درگیر نامنی هستند، بسیار هوشمندانه است. وی به اهمیت سوال رئیس جمهور در مهر امسال اشاره کرد و گفت: این پرسش صرفاً یک مسابقه نیست بلکه ارائه نقشه راه و تبیین فرهنگ صلح در جامعه و جهان است. ذکی پور خاطرنشان کرد: پرسش مهر امسال دانش آموزان دوره دوّم ابتدایی، متوسطه اوّل و دوّم ، دانشجومعلمان و فرهنگیان را شامل می شود و افراد علاقه مند می توانند آثار خود را به مدارس، پردیس فرهنگیان و ادارات آموزش و پرورش تحویل دهند. وی با اشاره به شرکت 10 هزار نفر در مسابقه پرسش مهر پارسال ، ابراز امیدواری کرد: امسال با توزیع درخواست حضور در این مسابقه برای 350 هزار دانش آموز تعداد بیشتری در رقابت پرسش مهر 17 شرکت کنند.

جابر اخلاقی معاون آموزش و متوسطه آموزش و پرورش گیلان هم در این نشست با اشاره به اهمیت این پرسش در زندگی روز مره مردم، بر ارتقای تحمل و ظرفیت شنیدن و حتی استفاده از نظرات مخالف تأکید کرد.

نورالله اکبری معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گیلان در جلسه ستاد پرسش مهر 17 گفت: آموزش صلح به دانش آموزان یکی از موارد ریشه کنی خشونت است و آنان باید تاب آوری در برابر ناملایمات زندگی رابیاموزند. وی با مهم دانستن شناخت عرصه خشونتها ، پیشنهاد کرد در برگزاری همایشها به مولفه های نفی خشونت و شناخت آن پرداخته شود.

علی حسین زاده معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان هم در این نشست گفت: خشونت از دوران هابیل و قابیل آغاز شده و تا کنون با شدت بیشتری ادامه دارد که برای برون رفت از این معضل بشری عمل به آموزه های قرآنی ضروری است.

جمیل عباسی غریب رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی معاونت پرورشی هم در اولین جلسه پرسش مهر 17 با اشاره به اهمیت شرکت اولیای دانش آموزان در این مسابقه فرهنگی گفت: در بخش " هر خانواده ایرانی یک پاسخ " اولیای دانش آموزان می توانند با ارائه مقاله در پرسش مهر ریاست جمهوری شرکت کنند. وی در ادامه تأکید کرد: همکاران ستادی با حضور و شرکت پر رنگ خود در این مسابقه  می توانند الگوی مناسبی برای سایر فرهنگیان باشند.

گفتنی است: پرسش مهر 17 در رشته های : سخنوری، مقاله، شعر، داستان نویسی، وب نوشت، گرافیک ، طراحی، نقاشی، خوشنویسی، فیلم کوتاه، نمایشنامه نویسی و سرود برگزار می شود و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا پایان آذر ماه به نشانی های آمده در خبر ارائه کنند.

به اشتراک بگذارید :