28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  BhF5DycG
شورای معاونین آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تشکیل جلسه داد;
پاشایی:مستندسازی جلسات و بازدیدها گامی در جهت اقتصاد مقاومتی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی بر مستند سازی جلسات و بازدید های جوار و شوراهای استانی تاکید کرد و تصریح نمود: اهداف و شعار سالتحصیلی جدید حتما از طریق گفتمان به دانش آموزان،معلمان و اولیا تبیین شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه شورای معاونین استان گفت: برنامه های تجلیل از قبولین کنکور و برترین های هنرجو در مسابقات فرهنگی و هنری را در راس برنامه های قرار داده و از ابتدای سالتحصیلی کلاس های آمادگی کنکور مورد توجه قرار بگیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بر تقویت آزمایشگاه های نانو تاکید نمود و افزود:بر اثربخشی پژوهش سرا ها توجه شود.

وی یادآورشد: برگزاری مطلوب، منسجم و منظم برنامه های ایام سوگواری محرم مورد تایید نماینده ولی فقیه در استان بوده و برنامه احلی من العسل در ششم محرم با حضور 5 هزار دانش آموز نوید این اقدامات بود.

پاشایی اظهار داشت: هفته های تربیت بدنی،سلامت روان و انجمن اولیا ومربیان بهترین فرصت برای ظرفیت سازی با مشارکت اولیاء و دانش آموزان و مدرسه است.

وی با متذکر شدن نسبت به اینکه کار در دستگاه تعلیم و تربیت نباید مختص ساعات اداری باشد،افزود: معاونت ها و مدیران باید مسائل مطرح شده با دستگاه های اقماری و دیگر دستگاه های دولتی را به جد پیگیر باشند.

این مقام مسئول با اشاره به دوری از کار جزیره ای، گفت: هماهنگی بین بخشی تصمیم گیری درست را برای بیش از 700هزار دانش آموز و معلم را فراهم می کند.

پاشایی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی به موقع به سیستم پویایی و تحرک می بخشد،افزود: اقدامات و برنامه های موثر خبری موفقیت بخش های مختلف را تسریع می دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بر مستند سازی جلسات و بازدید های جوار و شوراهای استانی تاکید کرد و تصریح نمود: اهداف و شعار سالتحصیلی جدید حتما از طریق گفتمان به دانش آموزان،معلمان و اولیا تبیین شود.

وی گفت: انجام نظام جامع برنامه ریزی توسط بخش ها اتمام یافته و سریع به مدارس سوق یابد و حتما تمامی عوامل تعلیم و تربیت نسبت به آنجام آن درگیر شود.

پاشایی بیان کرد: اهداف،انتظارات،همگرایی، هم افزایی، نگرش و حتی سیستم پاسخگویی تعریف شده و اجرا شود.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان متذکر شد: باید از ظرفیت گروه های درسی و آموزشی برای تخصصی کردن بازدید ها و تدوین سوالات امتحانی و کتب درسی بهره کافی و لازم برده شود.

وی در پایان بر ارتباط موثر با دستگاه های فرهنگی،تقویت المپیادهای درون مدرسه ای،شناسایی و باسواد کردن افراد بی سواد تاکید نمود.

شانزدهمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان امروز دوشنبه در سالن جلسات تالار معلم تبریز تشکیل شد.

به اشتراک بگذارید :