26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  Nu9dIN7d
وزيرآموزش و پرورش درپيامي به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش
معلمان ومربيان ورزش روح و جان دانش آموزان را صيقل مي دهند

وزيرآموزش و پرورش درپيامي به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش تاكيد كرد: معلمان پرتلاش و محبوب تربيت بدني به عنوان محور برنامه هاي تحولي روح و جان دانش آموزان را در زنگ ورزش مدارس صيقل مي دهند.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، متن كامل پيام علي اصغرفاني به شرح زيراست:

فَبادِروُا بِصِحَّه الاَجسام في مُدَّه الأَعمار

« در تمام طول زندگي خويش به سلامت جسمي خود مبادرت نماييد »حضرت اباعبدالله الحسين(ع) فرا رسيدن هفته تربيت بدني و ورزش كشور را به همه دست اندركاران گرامي نظام تعليم و تربيت كشور،دانش آموزان گرانقدر و والدين ارجمند تبريك مي گويم .

تربيت بدني و ورزش به عنوان بخش عملي تعليم و تربيت در تكوين شخصيت ، اجتماعي سازي ، توانمندي ، سالم سازي جسمي و روحي و شادابي كودكان ، نوجوانان و جوانان نقش تعيين كننده اي دارد .

الهامات برگرفته ازسياست هاي كلي نظام ، سند تحول بنيادين ، منويات مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و رهنمودهاي رياست محترم جمهوري مبني بر لزوم ترويج و ارتقاء فعاليت هاي ورزشي ، و توجه به واقعيت هاي سبك زندگي غيرفعال هزارۀ سومي كه جامعه را با رواج كم تحركي ، افزايش چاقي و بيماري هاي غيرواگير مانند ديابت و نارسايي هاي قلبي و عروقي مواجه كرده است ، وزارت آموزش و پرورش را بر آن داشت تا در حوزه تربيت بدني و ورزش دانش آموزي ، سياست هاي مدرسه محوري ، دانش آموز مداري ، اخلاق گرايي ، مشاركت گستري ، عموميت بخشي را اتخاذ و عملياتي نمايد .

وزارت آموزش و پرورش موفق گرديده است با بازنگري و به روز رساني برنامه هايي كه برگرفته از اسناد بالا دستي و ضرورت هاي اجتماعي ياد شده است ، پروژه هايي را در حوزه تربيت بدني و ورزش با هدف تحرك آفريني ، نشاط افزايي ، سلامت بخشي ، مشاركت جويي تبيين و به مرحله اجراء بگذارد كه از آن جمله مي توان به كيفيت بخشي درس تربيت بدني ، افزايش ساعت درس تربيت بدني در دوره تحصيلي متوسطه دوم ، المپيادهاي ورزشي درون مدرسه اي ، ايجاد رديف اعتباري مستقل تربيت بدني و سلامت ، كانون هاي ورزشي درون مدرسه اي ، پويا سازي حياط مدارس ، ورزش صبحگاهي ، مدرسه قهرمان و ... اشاره نمود . از رهگذر اجراي اين طرح ها به طور چشمگيري جمعيت تحت پوشش و ميزان زمان مشاركت دانش آموزان در فعاليت هاي حركتي افزايش يافت.

به يقين بايد از معلمان پرتلاش و محبوب تربيت بدني به عنوان محور اين برنامه هاي تحولي كه روح و جان دانش آموزان را در زنگ ورزش مدارس صيقل مي دهند و با آموزش ها و رفتارهاي هنرمندانه و ماندگار خود در پرورش نسلي سالم ، فعال ، توانمند و اميدوار نقش آفريني مي نمايند ، خاضعانه تشكر نمايم .

از مديران مدارس ، به عنوان يكي از مهم ترين اركان  نظام آموزش و پرورش كه با استقبال و حمايت بي نظير خود ما را در  سازماندهي و اجراي برنامه هاي مدرسه محور تربيت بدني و ورزش دانش آموزي ، طرح ملي  ورزش همگاني و شكل گيري نهضت داوطلبي در ورزش  ياري نمودند ، صميمانه تشكر مي نمايم .

اولياء محترم نيك مي دانند كه سلامت و موفقيت فرزندان ، بزرگترين آرزوي هر پدر و مادري به شمار مي رود و بخش مهمي از شخصيت اجتماعي و سلامت جسمي و روحي آنان در تكاپوهاي ورزشي شكل مي گيرد . مشاركت فعالانه و همراهي و حمايت اثربخش ايشان در اجراي طرح هاي تحولي تربيت بدني و ورزش مدارس را ارج مي نهم و از آنان درخواست مي نمايم كه همگام با تلاش هاي پرورش دهندۀ تربيت بدني و ورزش مدارس ، نسبت به توسعه برنامه هاي ورزشي و ترويج فعاليت هاي حركتي كودكان خود در خارج از ساعات مدارس نيز اهتمام نمايند .

همچنين از دانش آموزان عزيز مي خواهم كه ضمن آشنايي با آموزه ها و سبك زندگي اسلامي - ايراني در روند رشد خويش ، همواره در كنار تحصيل و علم اندوزي به تهذيب اخلاق و توسعه فعاليت هاي حركتي و ورزشي بپردازند و سه اصل تحصيل ، تهذيب و ورزش را سرلوحه زندگي خود قرار دهند

 

به اشتراک بگذارید :