27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۱۲:۰۰:۳۳
کد مطلب:  HpKtp8rM
در خطبه های نماز جمعه دماوند :
آموزش و پرورش در انتقال پیامهای عاشورا و ارزشهای اسلامی نقشی مهم و ارزنده دارد

حجت الاسلام فتاح‌دماوندی : نقش پنهان، اما اصلی حضرت زین‌العابدین(ع) در پیام‌رسانی کربلا اگرچه مستور بوده، ولی قطعی است .

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  امام جمعه دماوند، درخطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدا... الحسین و یاران باوفایشان و اشاره به سالروز شهادت حضرت سجاد (ع) گفت: امام سجاد(ع) با فراست الهی خود، کشتی طوفان‌زده شیعه را از لابه‌لای حوادث عبور دادند و با افشاندن عطر معنویت و بندگی دعا که رشحه‌ای از آن را در صحیفه سجادیه مشاهده‌ می‌کنیم، به تبیین ارزشهای والای اسلامی پرداختند .

وی افزود : امام سجاد با تبیین دقیق مسائل کلامی و اخلاقی، تهاجم علیه دنیاگرایی و دنیاطلبی، تربیت شاگردان اصلی برای مدرسه علمی و فکری، حمایت غیرعلنی از قیام‌هایی چون قیام مختار و با احیای مصائب عاشورا و یاد شهدای کربلا توانستند راه را برای احیا و معرفی فرهنگ و مکتب کربلا باز کنند و آن را تحویل فرزندان عزیز بعد از خودشان دهند.

حجت الاسلام فتاح‌دماوندی تصریح کرد: نقش پنهان، اما اصلی حضرت زین‌العابدین(ع) در پیام‌رسانی کربلا اگرچه مستور بوده، ولی قطعی است؛ کیست که نداند قدرت عمل و قوت قلب، حضرت زینب کبری(س) به پشتوانه امام سجاد(ع) بوده است.

امام جمعه دماوند ضمن تشکراز زحمات کلیه همکاران فرهنگی تصریح کرد: اقدامات مهم این ارگان آموزشی و تربیتی را نمی توان نادیده گرفت .

وی افزود: نقش تربیتی آموزش و پرورش ، مدارس و معلمان در تبیین واقعه عاشورا و به طور کلی در انتقال ارزشهای اسلامی به نسل جدید بسیارمهم و قابل توجه است .

 

به اشتراک بگذارید :