25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۱۱:۱۳:۵۲
کد مطلب:  30n1nChy
جهت تامین نظر شورای نگهبان:
ایرادات شورای نگهبان به لایحه تاسیس مدارس غیر دولتی در مجلس شورای اسلامی اصلاح و تصویب شد

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جریان بررسی لایحه تاسیس و اداره مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی جهت تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده 20 آن موافقت کردند.

به گزارش مركزاطلاع رساني وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی،نمایندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علنی امروز در جریان بررسی لایحه تاسیس و اداره مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی جهت تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده 20 آن موافقت کردند.

براين اساس؛ تبصره‌های یک و دو ماده 20 این لایحه به شرح زیر اصلاح شد:
ماده 20- به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شود سالانه معادل 4 درصد شهریه دریافتی توسط مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را دریافت و به حساب درآمدهای اختصاصی ملی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید. وجوه واریزی از این محل مطابق اعتبارات مصوب در قوانین بودجه سنواتی در اختیار سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی قرار می‌گیرد تا برای نظارت در مراکز یاد شده و کیفیت‌بخشی به امور آموزشی و پرورشی غیردولتی مناطق محروم و کم برخوردار هزینه شود.
براساس اين گزارش، نمایندگان همچنین ماده 21 این لایحه را نیز که به شرایط مدیر مدرسه و مرکز آموزشی و پرورشی اشاره داشت را مورد اصلاح قرار دادند و براساس آن شرایط داشتن ایمان به دین مبین اسلام به عنوان بند الحاقی این ماده مورد تائید و تصویب نمایندگان قرار گرفت.
براين اساس، همچنین تبصره یک ماده 21 نیز با تصویب نمایندگان به شرح زیر اصلاح شد:
تبصره یک- مدیران مدارس مختص اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باید متجاهر به نقض احکام اسلامی در انظار عمومی نباشند و توسط مراجع رسمی خود که تابع و مقیم ایران هستند یا نمایندگان مورد تائید ایشان به وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.

 

به اشتراک بگذارید :