28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  GEiE4han
معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت ادارۀ کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست مؤسسان و مدیران مدارس مشارکتی:
استفاده از مدیران توانمند در بهبود کیفیت آموزش مدارس مشارکتی مؤثر است

نشست ستاد نظارت و راهبری طرح خرید خدمات آموزشی، با حضور معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت اداره کل آموزش و پرورش، مدیران و مؤسسان مدارس مشارکتی شهرستان های استان تهران در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یدالله شهباز بیگی، معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست مؤسسان و مدیران مدارس مشارکتی، ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)  و یاران با وفایش، گفت: در سال تحصیلی جدید نیز ممکن است با موانعی مواجه باشیم که آموزش و پرورش در تلاش است تا تمام توان خود را برای رفع این موانع به کار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به این امر که یاری رساندن به حوزۀ کیفیت خدمات آموزشی، یکی از اهداف بستۀ حمایتی است، ادامه داد: بستۀ حمایتی در راستای برطرف کردن بخشی از مسائل و مشکلات مالی تهیه و تدارک دیده شده است.

شهباز بیگی در ادامه پنهان نگه داشتن نسخه ها و مدارک مربوط به هر اثر را منوط به زمانی دانست که کارها به صورت غیر قانونی و بر خلاف مقررات انجام شود و بر همین اساس، افزود:  تمامی فعالیت ها در حوزۀ مدارس مشارکتی، مطابق با نص صریح قانون قراردادها صورت می گیرد و مدیران و مؤسسان مدارس مشارکتی می بایست با سعۀ صدر قوانین مرتبط با این حوزه را مطالعه کنند.

معاون پشتیبانی و توسعۀ مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخشی دیگر از سخنان خود، ضمن تقدیر از سعۀ صدر مدیران و مؤسسان مدارس مشارکتی، این ویژگی شایسته و قابل تقدیر مدیران را یکی از عواملی برشمرده که زمینه ساز مشارکت بیش از پیش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حوزۀ بررسی و بهبود اوضاع کیفی این مدارس شده و در ادامه، اظهار داشت: تلاش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بر این است که بخشی از مطالبات سال گذشته در حوزۀ مدارس مشارکتی را وصول و پرداخت نماید و امسال نیز تمام تلاش بر این است که نظم بهتری در حوزۀ پرداخت ها صورت بگیرد.

 

این مقام مسئول، ضمن تأکید بر به کارگیری نیروی انسانی متخصص در مدارس مشارکتی، تصریح کرد: مؤسسین مدارس مشارکتی باید بکوشند تا در مدیریت این نوع از مدارس، از مدیران با تجربه و توانمند استفاده کرده و با شناخت کافی درست به این اقدام بزنند.

شهبازبیگی، ضمن تأکید بر اهمیت زمینه سازی صحیح در حوزۀ به کارگیری و استفاده از فرهنگ صحیح در مدارس مشارکتی، خاطر نشان کرد:آموزش و پرورش می کوشد تا فرهنگ صحیح ارتباط را به جامعه منتقل کند و یکی از ابزارهای این انتقال فرهنگ این است که برخورد با ارباب رجوع در ادارات آموزش و پرورش و مدارس تکامل یابد.

وی توجه به تأمین نیازهای مدارس مشارکتی در حوزه های آموزش و پرورشی را یکی از مهم ترین ضروریات پیش روی مؤسسین این مدارس دانسته و تأکید کرد: در حوزۀ گزینش، انتخاب و به کارگیری معلمان مدارس مشارکتی، از نیروهایی استفاده شود که مورد قبول مدیران و اولیای دانش آموزان باشند.

این مقام مسئول در پایان گفت: اولیای دانش آموزان انتظار دارند تا با زمینه سازی مطلوب در مدارس مشارکتی، هیچ تفاوتی میان تحصیل فرزندان آنان با مدارس دولتی وجود نداشته باشد.

به اشتراک بگذارید :