23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  quHcevhh
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
افزایش آگاهی و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان امری ضروری است

به منظور برنامه ریزی و هماهنگی جهت اجرای برنامه های هفته بهداشت روان (24 تا 30 مهرماه) کمیته اجرایی شهرستان های استان تهران روز چهارشنبه تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اینکه هفته بهداشت روان هر ساله از 24 لغایت 30  مهرماه برگزار می شود  اظهار داشت :  شعار جهانی امسال " کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه " نام دارد.

وی افزود :  هفته بهداشت روان از 24 تا 30 مهرماه در مدارس کشور آغاز می شودو عمده ترین هدف در این هفته ارتقاء و افزایش آگاهی و تغییر و اصلاح نگرش مردم نسبت به مسائل بهداشت روان می باشد.

هاشمی با تاکید بر اینکه درطی این  هفته به منظور ارتقای سطح بهداشت روانی اقدامات مختلف  انجام می شود ، تصریح کرد : سخنرانی کارشناسان و مشاوران مجرب در مدارس، آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی برای توانمندسازی دانش آموزان در مقابل آسیب های اجتماعی، برگزاری دوره های ضمن خدمت آموزش مشاوران،ارائه خدمات رایگان مشاوره ای در مراکز و هسته های مشاوره،اجرای یک روز شاد در مدارس و برگزاری مسابقه مقاله نویسی و نقاشی با موضوع بهداشت روان از اولویت هایی است که طی این هفته  به شکل جدی به آن پرداخته می شود.

شایان ذکر است روز شمار هفته  بهداشت روان به شرح ذیل می باشد: شنبه ، سلامت روان و خودشکوفایی ، یکشنبه سلامت روان و شادابی در زندگی  ، دوشنبه سلامت روان و پرهیز ازخشونت ، سه شنبه سلامت روان و زندگی اجتماعی ، چهارشنبه سلامت روان ،معنویت و حیات طبیه ، پنج شنبه سلامت روان ، هوش عاطفی و مشارکت جمعی ، جمعه سلامت روان ، خود آگاهی و خردمندی .

به اشتراک بگذارید :