26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۴۲:۱۲
کد مطلب:  kZaNV5Di
مدیر آموزش و پرورش فشافویه در پيامي به مناسبت هفته پیوند انجمن اولیا ومربیان:
وضعیت فردای جامعه حاصل سرمایه گذاری هایی است که امروز در تعلیم و تربیت صورت می پذیرد

مدیر آموزش وپرورش فشافویه ضمن گرامیداشت هفته پیوند انجمن اولیا ومربیان طی پیامی بر ضرورت ایجاد ارتباط نزدیک بین این دوکانون (خانه و مدرسه ) تاكيد كرده و گفت: وضعیت فردای جامعه حاصل سرمایه گذاری هایی است که امروز در تعلیم و تربیت افراد به ویژه در خانه ، مدرسه و جامعه صورت می پذیرد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، متن کامل پیام مرتضی حیدری به شرح زير است:

بسم ا.... الرحمن الرحیم

(( اگر ما بتوانیم خانه و مدرسه را از نظر تعلیم و تربیت به یکدیگر متصل کنیم پیوندی مبارک انجام داده ایم ))

                                                                                 مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

همکارا ن محترم ، اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز

ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت را به شما و همه ی عاشقان اهل بیت تسلیت و تعزیت عرض می کنم امیداست عزاداری رهروان راستین آن حضرت مورد قبول درگاه حضرت احدیت واقع شود و با تامل و تعمق در فرهنگ عاشورا از رهروان راستین آن امام همام باشیم .

با عنایت به اینکه وضعیت موجود هر جامعه ، نتیجه تربیت دیروز افراد درخانه و مدرسه است ، بی تردید فردای جامعه حاصل سرمایه گذاریهایی است که امروز در تعلیم و تربیت افراد به ویژه در خانه ، مدرسه و جامعه صورت می پذیرد.

ایجاد ارتباط نزدیک بین این دوکانون (خانه و مدرسه ) را اکنون بیش از همیشه باید قدر دانست و تلاش نمود تا در نظام تعلیم و تربیت ، که دیر بازده بودن ، ویژگی بارز آن است به گونه ای حرکت کنیم تا در سایه اقدامات مشخص دستاوردهای مملوس ، سرمایه ارزشمند (( باور و اعتماد مردم ، مشارکت جویی و مشارکت پذیری در آموزش و پرورش )) تقویت شود.

مشارکت مردم در آموزش و پرورش علاوه بر تاکید مبانی دینی ، مکتبی و سنتی ، مملو از حرکت های خودجوش و داوطلبانه است که در صورت برنامه ریزی و بهره مندی از توانمندیها ، ظرفیت ها و قابلیت ها ، قطعا شاهد ارتقای سطح تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم خواهیم بود.

هفته پیوند اولیاء و مربیان (24 تا 30 مهرماه ) همه ساله یادآور اهمیت مشارکت اولیاء و مربیان بوده و فرصتی برای تجدید پیمان دو کانون تاثیرگذار بر تعلیم و تربیت نسل آینده ی کشور یعنی خانه و مدرسه است .

باید این تعامل و هماهنگی را به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر بین خانواده ها و مدارس قلمداد کنیم و آموزش و پرورش بستر و زمینه ی آن را فراهم سازد و اولیای دانش آموزان نیز که به اهمیت آن واقف هستند تعامل بیشتری نسبت به این همکاری و همراهی ازخود نشان دهند .

امیدوارم درسالی که با تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) سال (( اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل )) است بتوانیم با تعامل و برنامه ریزیهای دقیق و مناسب زمینه های لازم عملی کردن شعار سال را فراهم و از حضور حداکثری اولیاء محترم نهایت استفاده را کرده تا سالی سرشار از مشارکت های پایدار برای رسیدن به اهداف متعالی تعلیم و تربیت و سیاستهای دولت تدبیر و امید داشته باشیم .

مرتضی حیدری

مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه فشافویه

به اشتراک بگذارید :