20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۵:۳۴
کد مطلب:  WqVD1npi
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری :
انجمن اولیا و مربیان نقش اتاق فکر در آموزش و پرورش را دارد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان اداره که به مناسبت گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان برگزار شد گفت: کیفیت بخشی به امر آموزش در مدرسه می تواند با مشارکت اولیاء به بهترین صورت انجام شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان اداره ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان اظهار داشت : حضور همه جانبه ی اولیاء و مربیان در تصمیم گیری های آموزشی و اداره ی مدرسه واستفاده مناسب از توانایی های تخصصی و مهارتی اولیاءاز مهمترین اهداف انجمن اولیا و مربیان است .

وی به برگزاری جلسات مشترک اولیاء و مربیان به طور مستمر و قدردانی از فعالیت ها و همکاری های اولیاء در مدرسه اشاره کرد و افزود: اگر به دنبال جامعه ای پویا و با نشاط هستیم باید به نقش و جایگاه اولیاء و مربیان در امر تعلیم و تربیت توجه ویژه داشته باشیم.

نصیری فرایند تربیت را یک فرایند پیچیده و تخصصی عنوان کرد و گفت: تربیت فرزندان بایستی از خانواده آغاز شود و در مدرسه به کمال برسد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری یاداور شد : « مشارکت های مردمی» یکی از عبارتهایی است که امروزه در آموزش و پرورش رایج  شده و منظور از آن شیوه هایی است که به وسیله ی آن ها مردم با استفاده از  توانایی های خود ، خدمات کمی و کیفی به آموزش و پرورش ارائه می دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: متولیان آموزش و پرورش در سطح کلان برآن شده اند ، ضمن نهادینه کردن مشارکت های مردمی و برنامه ریزی جهت جلب و جذب این مشارکت ها ، بخشی از نیازمندی های آموزشی و پرورشی را تأمین کنند.

نصیری خاطرنشان کرد : بدون تردید، با استفاده از  قابلیت های گوناگون خانواده ها  این اهداف عینیت می یابد، چرا که تجربه ی کشورهای موفق در آموزش و  پرورش گواه این ادعا است که مشارکت اولیاء  در ارائه ی خدمات آموزشی و پرورشی  به مدرسه ها ، همواره با اثربخشی چشمگیر، ثبات برنامه ریزی و موفقیت همراه  بوده است.

  

 

به اشتراک بگذارید :