28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۲:۴۶:۲۷
کد مطلب:  NF57HXMB
معاون پرورشی و فرهنگی آذربایجان شرقی :
مدیران مدارس زمینه رقابت سالم در انتخابات شوراهای دانش آموزی را فراهم کنند

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اهداف انتخابات شورا را ایجاد رقابت سالم عنوان کرد و افزود: مدیران و مسئولان برگزاری باید زمینه برگزاری این انتخابات سالم را فراهم نمایند تا انسان های آزاده،دارای علم و معنویات برای حضور در صحنه های اجتماعی پر و بال بگیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در جلسه هماهنگی انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید در نظام آموزش و پرورش نظیر مدیریت مبتنی بر مشارکت ،توجه جدی به روابط انسانی،تمرکز زدایی،مدرسه محوری و نیز ضرورت برخورداری مستمر از پشتوانه های عظیم اسلامی،شوراهای دانش اموزی در مدارس به عنوان گامی برای تقویت تعلیم و تربیت اسلامی از طریق واگذاری مسئولیت به دانش آموزان پایه ریزی شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با بیان اینکه شوراها از ارکان مدرسه بشمار می آیند،تاکید کرد: اهمیت شوراها ،نحوه تصمیم سازی و اداره شورا  جهت شناسایی نقاط ضعف و رفع آن در جلسات نواحی و مدارس حتما ذکر شود.

وی اذعان داشت: دانش آموزان با ورود به عرصه فعالیت های اجتماعی بهتر می توانند نقاط ظریف دستگاه تعلیم و تربیت را شناسایی و بازگو کنند که نظام جمهوری اسلامی برای تقویت بعد اجتماعی،سیاسی،علمی و آموزشی این نوجوانان از دوران ابتدای زمینه حضور را فراهم کرده است.

علمی خاطر نشان شد: برای اینکه نیروی انسانی توسعه دهنده و پویا از تشکیلات دانش اموزی تربیت شود نیاز به پشتیبانی فکری،علمی و مالی همه معاونت های آموزش و پرورش دارد.

وی اهداف انتخابات شورا را ایجاد رقابت سالم عنوان کرد و افزود: مدیران و مسئولان برگزاری باید زمینه برگزاری این انتخابات سالم را فراهم نمایند تا انسان های آزاده،دارای علم و معنویات برای حضور در صحنه های اجتماعی پر و بال بگیرند.

معاون تربیتی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شوراهای دانش اموزی ظرفیت بسیار عظیم برای اداره بهتر آموزش و پرورش است، تصریح کرد: سال گذشته 30هزار و 436 عضو شورا از بین 64هزار و 607 دانش آموز انتخاب شدند که در مجموع بعد از انتخابات 32هزار و 161 انجمن در مدارس استان با 243هزار و 205 عضو تشکیل شد.

علمی تاکید کرد: دستورالعمل اجرایی انتخابات دانش آموزی که شامل اهداف شورا،شرایط عضویت،ویژگی های شورا،زمان و نحوه انتخابات و مسئولیت های اجرایی است توسط کارشناسس فعالیت های امور اردویی و کانون ها تنظیم و در اختیار مدارس قرار گرفته است.

وی از برگزاری نوزدهمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در 3 آبان ماه خبر داد و گفت: در 20 ناحیه و منطقه در روز انتخابات بر روند اجرای آن نظارت خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :