3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۰۹:۲۸:۰۳
کد مطلب:  4L7JnmBk
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
رقابت در عرصه جهانی در حوزه سوادآموزی، یک عزم جهادی می‌طلبد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اهمیت سوادآموزی گفت: رقابت در عرصه جهانی در حوزه سوادآموزی، یک عزم جهادی می‌طلبد.

به گزارش ادارۀ روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست ویژه بررسی وضعیت سوادآموزی استان با حضور مدیر کل، شورای معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق تابعه برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند راد، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در این نشست، با تاکید بر ضرورت توجه به سوادآموزی گفت: کار در سوادآموزی کار سازمانی نیست و در کشور یک عزم ملی می‌طلبد و با توجه به این خواست دراستان و شهرستان‌ها همه در راستای ریشه کنی بی‌سوادی گام بردارند.

وی با اشاره به طرح هر مدرسه یک کلاس سوادآموزی، ارائه شده از سوی مقام عالی وزارت، شناسایی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان را نکته ظریف و بسیار حساسی برشمرد که بسیاری از مشکلات سوادآموزی را حل می‌کند و در ادامه، افزود: در حال حاضر تنها 30 درصد اولیای بی‌سواد استان جذب و تحت پوشش قرار گرفته اند و تشکیل پرونده های سواد اولیا در مدارس و همکاری مدیران در این راستا، ضروری است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با بیان چالش‌ها در ارتباط با عدم ثبت درست اطلاعات اولیای بی‌سواد ادامه داد: ثبت اطلاعات صحیح در سامانه سناد گامی مهم برای ریشه کنی بی‌سوادی است.

فولادوند راد در ادامه اخذ مدارک اولیاء بی‌سواد، تهیه پوشه به صورت کلاسی در هر مدرسه، پالایش اولیا، بی‌سواد را جزء اقدامات قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: پرکردن فرم اطلاعات اولیاء توسط مدیران مدارس بخشی از مشکلات است.

این مقام مسئول با بیان این‌که در کشورهای غرب بخشی از درس دانش آموزان را به اولیاء آموزش می‌دهند تا درس و آموزش تداوم داشته باشد، خواستار بهره‌گیری از ظرفیت اولیای دانش آموزان در راستای بهبود کیفیت آموزش آن‌ها شده و افزود: رقابت در عرصه جهانی در حوزه سوادآموزی، یک عزم جهادی می‌طلبد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به این امر که بی‌سوادی معضلی است که کشور از وجودش رنج می‌برد و خاطر نشان کرد: تأکید بر فرمایش رهبر معظم انقلاب بر حل این مسئله، توسعه همکاری و جذب مشارکت بخشهای مختلف دستگاههای اجرایی کشور، استفاده از پتانسیل و ظرفیت فرمانداران، شورای پشتیبانی سوادآموزی، بخشداران،  دهیاران،  مدیران مدارس و آمار موجود در مراکز بهداشتی و ثبت احوال  در شناسایی و جذب افراد بی‌سواد مسئولیت ما را در این مورد بیش از پیش حائز اهمیت می‌سازد.

وی از مدیران ادارات آموزش و پرورش خواست به صورت جدی وارد کار شوند، پیگیری این مهم را به یکی از معاونان خود در منطقه واگذار نمایند و انجام این مورد را یکی از وظایف آن‌ها تعریف کنند و در پایان گفت: مناطقی که بالای 50 درصد حجم ابلاغی را تحت پوشش ببرند را مورد تقدیر اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران قرار خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید :