28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۰۸:۲۵:۵۳
کد مطلب:  HUz2lBzX
معاون آموزش متوسطه :
دانش آموزان آذربایجان شرقی 11 مدال المپیاد علمی کشور را ازآن خود کردند

معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان شرقی گفت: دانش آموزان استان در المپیاد علمی کشوری صاحب سه مدال طلا،سه مدال تقره و پنج مدال برنز شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،عاشور اکرمی با اعلام این خبر،خاطرنشان شد: تعداد پنج هزار و 622 نفردانش آموزان دوره دوم متوسطه درسالتحصیلی 95-94در آزمون المپیادهای علمی فیزیک،شیمی،زیست ،ریاضی،ادبی،سلولهای بنیادی،نجوم ،کامپیوترشرکت کرده بودند.

معاون آموزش متوسطه استان افزود: دراین المپیادها تعداد 298نفردرمرحله اول پذیرفته شدند و جهت آماده سازی دانش آموزان پذیرفته شده درمرحله دوم ،کلاس های ویژه  به صورت متمرکزاستانی طی روزهای 1-2-3 اردیبهشت ماه 95 بابهره گیری ازتجارب وحضورمدال آوران المپیادهای علمی سنوات گذشته درتبریز برگزار گردید.

وی یادآور شد:  المپیادهای علمی درسه مرحله و با طراحی سوال درسطح ملی برگزارمی شود و دانش آموزان برحسب نمرات علمی کف تعیینی باشگاه دانش پژوهان جوان درهرمرحله پذیرفته می شوند و هیچ سهم استانی مدنظرنیست .

اکرمی تاکید کرد: دانش آموزانی که درمرحله دوم پذیرفته می شوند به صورت فشرده مرحله سوم (کشوری)رادرتهران و زیر نظر باشگاه دانش پژوهان جوان کلاس تابستانی رامی گذرانند.

وی افزود:پس ازپایان کلاس های تابستانی آزمونهای نظری وآزمایشگاهی(عملی)برگزارشده ونوع مدال ها مشخص می شود.

معاون آموزش متوسطه یادآور شد: تعداد دانش آموزان راه یافته استان آذربایجان شرقی به المپیادهای علمی 12نفربودند که یک نفرمشترکا هم در زیست شناسی وهم سلولهای بنیادی قبول شده بود که به جهت عدم شرکت وی درآزمون المپیاد علمی سلولهای بنیادی، در کل 11نفرصاحب مدال کشوری شدند.

نفرات برتر به ترتیب زیر می باشد:

  1. کیارش  بنی هاشم در رشته ریاضی از مدرسه شهیدمدنی ناحیه 4 کسب مدال طلا
  2. محمدتقی فتاح پورمرندی در رشته زیست شناسی از مدرسه شهیدمدنی ناحیه 4 کسب مدال طلا
  3. پارسا  میرزائی جدید در رشته سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی از مدرسه شهیدمدنی ناحیه 4 کسب مدال طلا
  4. یاشارخیراله خانی دررشته زیست شناسی از مدرسه شهید مدنی ناحیه 4 کسب مدال نقره
  5. امیرعطا زنگباری در رشته شیمی از مدرسه شهید مدنی ناحیه 4 کسب مدال نقره
  6. ثمین  عباسپور در رشته سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی از دبیرستان فرزانگان اهر کسب مدال نقره
  7. علیرضا رضوان خواه در رشته زیست شناسی از مرکز استعدادهای درخشان علامه جعفری ناحیه 2 کسب مدال برنز
  8. انیس ثانی در رشته شیمی از دبیرستان فرزانگان یک ناحیه 4 کسب مدال برنز
  9. سما جباری پور در رشته شیمی از دبیرستان فرزانگان یک ناحیه 4 کسب مدال برنز
  10.  پریسا  خیری در رشته شیمی از دبیرستان فرزانگان یک ناحیه 4 کسب مدال برنز
  11.  سارا  بایبوردی در رشته سلولهای بنیادی وپزشکی بازساختی از دبیرستان فرزانگان اهر کسب مدال برنز

 

به اشتراک بگذارید :