2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  KbwFGWPQ
مدیر آموزش و پرورش قرچک:
ششمین دوره جشنواره نوجوان سالم در مدارس ش قرچک آغازشد

مدیر آموزش و پرورش قرچک خبر از آغاز ششمین دوره جشنواره نوجوان سالم در مدارس این شهرستان داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت، مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: ششمین دوره جشنواره نوجوان سالم ویژه دانش آموزان  دوره ابتدایی،متوسطه اول و دوم در مدارس این شهرستان آغازشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود: ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پرخطر، معرفی الگوهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی درمدارس،معرفی دستاوردها و ابتکارات پیشگیری و مراقبت در مدارس، شناسایی الگوهای موفق آموزش پیشگیری و مراقبت به کودکان و نوجوان از جمله مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

نیکبخت تصریح کرد: ترویج  شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر، موضوعات ششمین دوره  جشنواره نوجوان سالم است.

وی در ادامه با اشاره به این امر که ارائه آثار با رویکرد دینی و اسلامی،شامل احادیث،حکایات ،پندها و درس ها در مورد شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر،از الویت و امتیاز برخوردارخواهد بود، خاطر نشان کرد: ایده پردازی،مقاله (تالیفی-گردآوری و ترجمه)،فیلم(داستانی-پویانمایی و نماهنگ)،روزنامه دیواری،عکس ،نقاشی و نرم افزارو چند رسانه ای  از مهمترین بخش های این جشنواره می باشد.

نیکبخت ادامه داد: منظور ازایده پردازی پیشنهادهای نوآورانه و ابتکاری در قالب راه حل های خلاق در زمینه های پیشگیری از رفتارهای پرخطر است و برای شرکت در این بخش هر دانش آموز می تواند 3ایده که هرکدام شامل عنوان،مقدمه،هدف،شرح ایده و روش اجرا را معرفی کند، ارائه دهد.

وی یادآور شد: در بخش های ایده پردازی و مقاله نویسی والدین دانش آموزان کلیه دوره های تحصیلی و همکاران فرهنگی نیز می توانند شرکت کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در خاتمه افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی فقط در قالب های نقاشی و انشاء نویسی (با موضوع چگونه می توانم از خود مراقبت کنم؟) می توانند شرکت نمایند.

به اشتراک بگذارید :