10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۰:۲۹:۱۴
کد مطلب:  kVTXQG7T
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:
تحقق شعارسالتحصیلی منوط به پیگیری مستمر کارشناسان ارزیابی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات نواحی و مناطق استان تاکید کرد: تحقق شعار سالتحصیلی با محوریت رضایتمندی دانش آموزان،معلمان و اولیاء نیازمند پیگیری مستمرکارشناسان ارزیابی عملکرد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

جعفر پاشایی در این جلسه گفت:عنصر کلیدی اجرایی شدن برنامه های آموزش و پرورش معلم است و باید آموزه ها و برنامه های ستاد در مدرسه با مشارکت و رضایت خاطر معلمان،اولیاء و دانش آموزان ادامه یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: تحقق شعار سال و اجرای برنامه های عادی و ابتکاری نیازمند پیگیری مستمر است که این وظیفه برعهده بازرسان و کارشناسان ارزیابی عملکرد است.

وی با تاکید بر اینکه هدایت و راهنمایی وظیفه ی اصلی بازرسان است،افزود: حتی اگر مخاطبین لجوج و سرکش باشند باید با احساس مسئولیت،محبت و دقت در رفتارهای اجتماعی نظارت صورت بگیرد.

پاشایی متذکر شد: حضور معاونین،مسئولین و روسا در مدارس جدی گرفته شود و گزارش این بازدید ها کتبی به ارائه شود.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان اذعان داشت: بازرسان در بازدید ها مراکز رفاهی،درمانی و خدماتی ،سالن های ورزشی مدارس از نظر استفاده برای دانش آموزان و معلمان و کارایی پژوهشگر ها و کارگاه ها را در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه امانت داری جز اصول اساسی وظایف بازرسان است،تاکید کرد: در انتصاب سرپرستان مدارس شبانه روزی دقت کافی شود تا افراد شایسته مسئولیت این مکان حساس را برعهده داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش با تاکید بر رصد برنامه های مختلف آموزش و پرورش ،متذکر شد: شکایات سلبا چه ایجابا رسیدگی شده و پاسخ داده شود.

وی خاطرنشان شد: پوشش تحصیلی مخصوصا اولیا بی سواد حتما مورد توجه قرار گرفته تا امسال این آمار بیسوادی را به حداقل برسانیم.

پاشایی یادآور شد: کسب رتبه اول آموزش و پرروش استان در شاخص های مختلف عمومی و اختصاصی بعد از پیروزی انقلاب بی سابقه است که زمینه انتخاب با اقدامات ویژه اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان میسر شد.

به اشتراک بگذارید :