3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۰:۲۲:۳۱
کد مطلب:  W1yLt2O1
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل شهرستان های تهران در شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی:
دانش آموزان باید با شور و شعور حسینی تربیت شوند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل شهرستان های تهران در شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی گفت: دانش آموزان باید با شور حسینی در دل و شعور حسینی در سر تربیت شوند.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دومین نشست شورای هماهنگی تشکل های 4 گانه دانش آموزی با حضور سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست شورای ضمن عرض تسلیت ایام و آرزوی توفیق در الگوگیری عملی از فرهنگ عاشورا،  تفکر در فلسفه عاشورا و عبرت گرفتن از این واقعه را مورد تأکید قرار داده و گفت: وظیفه ما در دستگاه تعلیم و تربیت این است که حقیقت عاشورا را برای نسل حاضر تبیین نماییم.

وی با اشاره به این امر که دانش آموزان باید به یقین بدانند که واقعه کربلا حقیقتی جدا از ظواهری که ما می بینیم دارد، افزود: حقیقت واقعۀ عاشورا راه و روش انسان ساز آن و پرورش افرادی دین دار، آزادی خواه، انقلابی و مقاوم در برابر استکبار است و ما می توانیم از این طریق بتوانیم به اهداف عالی نظام اسلامی برسیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن تأکید بر این امر که همگی به شور و شعور حسینی نیازمندیم اظهار داشت: باید بدانیم که امام حسین(ع) به انسان های بصیر، دین دار و موقعیت شناس نیاز داشت تا با درک شرایط زمان و فارغ از تعلقات دنیایی امام زمان خود را یاری کنند و این موضوع در عصر حاضر نیز باید مورد توجه و عمل قرار گیرد.

هاشمی در پایان تشکل های دانش آموزی را فرصت مغتنمی برای آشنایی اعضا با فرهنگ انسان ساز عاشورا برشمرده و ضمن تأکید بر زمینه سازی، جهت استفادۀ مطلوب دانش آموزان از این فضا، خاطر نشان کرد: برنامه ها و دغدغه های تشکل ها و هم اندیشی در خصوص فعالیت ها آنان باید مورد بحث و یررسی قرار گیرد و باید تلاش کنیم تا شرایط فعالیت بهینه تشکل ها فراهم شود.

در ادامه  مسئولین تشکل های 4 گانه به بیان فعالیت های تابستانی خود پرداخته و برنامه های هر تشکل در مراسم روز دانش آموز را تبیین کردند.

به اشتراک بگذارید :