2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۰۹:۳۰:۲۴
کد مطلب:  HGU496l8
مسئول کانون فکری کودکان و نوجوانان آستارا خبر داد:
استقبال روزانه بیش از 300 دانش‌آموز ابتدایی از برنامه هفته کودک در آستارا

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا گفت: با همکاری آموزش و پرورش آستارا روزانه بالغ بر 300 نفر از دانش‌آموزان مدارس ابتدایی این شهرستان از برنامه های هفته کودک استقبال می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به نقل از ایلنا ، صابر فرضی‌زاد در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته ملی کودک در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک این شهرستان گفت: هفته‌ ملی کودک فرصت مناسبی برای هم‌افزایی بین سازمان‌ها و ارگان‌هایی بوده که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برای کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا خاطرنشان کرد: در قالب برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته ملی کودک، کودکان و دانش‌آموزان که آینده‌سازان کشور هستند با نهضت عاشورا و هدف امام حسین(ع) از قیام و حضور در کربلا بیش از پیش آشنا می شوند.

فرضی‌زاد با بیان اینکه با همکاری آموزش و پرورش آستارا روزانه بالغ بر 300 نفر از دانش‌آموزان مدارس ابتدایی این شهرستان از برنامه‌های مذکور استقبال می‌کنند، بیان داشت: امسال در هفته ملی کودک با همکاری فرمانداری آستارا بالغ بر 5 هزار برگ حاوی متن ادبی در بین مدارس و خانواده‌ها توزیع شده است.

وی به نمایشگاه کتاب و تولیدات هنری اعضای کانون اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه مذکور بیش از دو هزار جلد کتاب، 27 تابلو عکس هنری با محوریت نهضت عاشورا و تعدادی از تولیدات دستی اعضای کانون در بخش صنایع‌دستی و سفالگری به نمایش عموم گذاشته شده است.

فرضی زاد اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی نظیر نمایش فیلم، قصه‌گویی، اجرای مسابقات فرهنگی‌-ادبی، مداحی، معرفی شخصیت امام حسین(ع) و مرور وقایع کربلا در حال اجراست.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا به نقش تأثیرگذار مطالعه کتاب در ایجاد تمرکز در کودک اشاره کرد و بیان داشت: در کشورهای پیشرفته وجود کتابخانه در اتاق کودک حتی از تخت خواب او مهم‌تر است زیرا کتاب‌ها نقش بسیار زیادی در پرورش قوای ذهنی کودکان دارند.

به اشتراک بگذارید :