13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ ۰۹:۳۹:۵۵
کد مطلب:  6bBegJgz
درخشش بی سابقه دانش آموز آذربایجان شرقی در هفتمین جشنواره فناوری نانو

شانلی صلاحی، دانش آموز پژوهشسرای آذربایجان ناحیه 3 تبریز با کسب عنوان طرح برگزیده در مرحله نهایی هفتمین جشنواره فناوری نانو افتخار علمی بی سابقه برای استان رقم زد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مرحله نهایی هفتمین جشنواره فناوری نانو  با معرفی پنج طرح برتر ملی ، در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران به کار خود پایان داد و در موفقیتی بی نظیر ، شانلی صلاحی، دانش آموز پژوهشسرای آذربایجان ناحیه 3 تبریز ، در جمع 5 طرح برگزیده نهایی قرار گرفت .

این گزارش می افزاید:پیش از این مرحله، دانش آموزان استان آذربایجان شرقی در مرحله کشوری صاحب 9 طرح برگزیده شده بودند و در مرحله نیمه نهایی که در شهر نور استان مازندران برگزار شد ، بعد از داوری جهت انتخاب 40  طرح ملی ،  با  موفقیت کامل  توانستند، 5 طرح از مجموع 40 طرح ملی را به خود اختصاص دهند.

گفتنی است، در نهایت با تکمیل طرح ها و داوری مجدد  در  مرحله نهایی جشنواره ، شانلی صلاحی با ارائه طرح  "بررسی خاصیت آنتی باکتریال نانو ذرات حاصل از سنتز سبز عصاره اکلیل کوهی(Rosaries officials)بر روی باکتریهای E.coli و استافیلوکوک اوریوس " ،توانست در جمع پنج طرح برگزیده این جشنواره قرار گرفته و افتخاری بی نظیر برای استان رقم بزند.

معاون آموزش متوسطه استان که حمایت از علوم نوین به ویژه  فناوری نانو  را به عنوان یکی از برنامه های ویژه مجموعه معاونت آموزش استان ، معرفی نموده و فعالیت های گسترده ای در این زمینه داشته اند، با حضور در نمایشگاه بین المللی و بازدید از غرفه دانش آموزان استان، ضمن تقدیر ،در فضای صمیمی به صورت جداگانه در مورد طرح ها با دانش آموزان گفتگو نمود و پاسخگوی دغدغه های ایشان بود.

عاشور اکرمی ، علوم نوین را نیاز روز جامعه دانسته و سرمایه گذاری در این زمینه را یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی معرفی کرد.  

به اشتراک بگذارید :