13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۱۴:۴۷:۴۴
کد مطلب:  yzGXVMqE
شاطریان معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی:
سرگروه های درسی راهنمایان آموزشی و هماهنگ کننده ی امور فنی و آموزشی فرایند یاددهی – یادگیریند

معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی در نخستین جلسه ی سرگروه های درسی دوره­ی ابتدایی، کلاس های چندپایه، پیش دبستانی، مدیران و گروه ویژه دانش آموزان دیرآموز در سالن اجلاس تالار معلم تبریز گفت: گروه های درسی به عنوان راهنمایان آموزشی و هماهنگ کننده ی امور فنی و آموزشی فرایند یاددهی –یادگیری، در کلاس های درس هستند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی،محمد شاطریان با مقایسه تطبیقی با کشورهای موفق در حوزه آموزش وپرورش پرداخته و گفت در اکثر کشورها نظارت بر فرایندهای یاددهی یادگیری را خود معلمان انجام می­ دهند و به همین علت است که مسئولیت نظارت، کنترل و هدایت فرایندهای آموزشی به گروه های درسی محول شده است .

معاون آموزش ابتدایی استان افزود: در بحث نظارت مخاطب شناسی اهمیت ویژه ای دارد یعنی شناخت وضعیت موجود و نیازها جهت رسیدن به وضعیت مطلوب.

شاطریان با اشاره به اینکه دکتر آرانی می گوید DNA  آموزش و پرورش معلم است اظهار داشت: هر گونه تغییر و کیفیت بخشی بدون توجه به معلم امکان پذیر نمی باشد در این زمینه نیز توجه به مدیریت روابط انسانی مهم می باشد.         

وی گروه های درسی را به عنوان راهنمایان آموزشی و هماهنگ کننده­ی امور فنی و آموزشی فرایند یاددهی –یادگیری دانسته و بر ارتقاء کیفیت آموزش و ایجاد هماهنگی تاکید کرد.

معاون مدیر کل در حوزه آموزش ابتدایی تصریح کرد: سرگروه های درسی رابط بین تصمیم گیری ها و نحوه ی اجراء و اثرگذاری این تصمیمات در کلاس های درس می باشند.

محمد شاطریان به نقش آنان در بالا بردن سطح مهارت علمی و حرفه­ ای آموزگاران دوره ی ابتدایی اشاره کرده و افزود: امروزه تحول آموزش در سطح دنیا ما را وادار می سازد که همواره تخصص های لازم را جهتِ همگام شدن با این روند راکسب نماییم.

معاون آموزش ابتدایی استان خاطر نشان کرد: گروه های درسی به عنوان اصلی ترین بازوی ارتقاء کیفیت آموزش محسوب شده و انتخاب این گروه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شاطریان در بخش پایانی سخنانش بر نحوه رفتار و برخورد درست با ارزیابی شونده، شیوه های مناسب ارزیابی، میزان اطلاعات علمی مرتبط گروه های درسی، شناسایی افراد توانمند وقابل تقدیر تاکید کرد. 

به اشتراک بگذارید :