10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۱۳:۰۲:۴۴
کد مطلب:  ugJEP4NG
با اجرای طرح ارمغان مهر;
دانش آموزان محروم میانه لوازم التحریر ایرانی دریافت کردند

بمنظور کمک به کودکان مناطق دورافتاده ومحروم ،جهت آمادگی در سال تحصیلی جدید ، طرح ارمغان مهر هلال احمر شهرستان میانه با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی انجام پذیرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ،احمد فرمانی در تشریح این خبر گفت : طبق جلسه ای که با خیرین این طرح داشتیم از آنها تقاضا کردیم حدالامکان لوازم التحریر جهت حمایت از تولیدات داخلی محصول ایرانی تهیه شود که خوشبختانه با استقبال خیرین قرار گرفت ولوازم التحریر ایرانی خریداری نمودند و آماده سفر برای اجرای طرح با شروع سال تحصیلی جدید شدیم .
مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان میانه  افزود: بعداز طی مسافت یک ساعته به اولین روستا رسیدیم، آرامش در روستا نقش اصلی را بازی می کرد و برعکس شهر بسیار آرام بود، وارد روستا شده  و به طرف مدرسه حرکت کردیم، روستائیان با همان پوشش های سنتی با دیدن ما با لبخند ،دست تکان می دادند از دور، مدرسه را دیدیم بچه ها بیرون مدرسه بازی می کردند با دیدن ما به طرف ما دویدند از ماشین پیاده شده وبا تک تک بچه ها احوال پرسی کردیم .
وی ادامه داد: در ابتدا  مسابقه ای برای این عزیزان ترتیب داده و هدیه تهیه شده توسط داوطلبان را به برندگان اهدا نمودیم ،بعد لوازم التحریر و کیف که همه محصول داخل کشورمان  بود بین بچه ها توزیع کردیم و به دانش آموزان گفتیم که محصولات ایرانی استفاده کنند واستفاده از کالاهای ایرانی چه مزایای دارد با توزیع وسایل بین بچه ها آنها بسیار خوشحال شدند که لوازم التحریر وکیف دریافت می کنند و با شادی بسیار زیاد و وصف نشدنی شروع به ادامه مسابقه نمودند ودر پایان از رفتن ما ناراحت شدند وخواستار حضور دوباره داوطلبان در روستایشان شدند. .                                       
فرمانی گفت: هدف از این طرح که کمک به کودکان مناطق دورافتاده ومحروم جهت آمادگی سال جدید تحصیلی بود با لبخندی که بر لب کودکان این مناطق هنگام تحویل لوازم التحریر حک می شد نمایانگر اجرای موفقیت آمیز این طرح بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم با این طرح حس نودوستی را در ضمیر ناخوداگاه کودکان زنده کنیم واین طرح به همه ما آموخت مهربان باشیم ومهربانی را دوست بداریم ودر حمایت از تولیدات وکالاهای داخلی وتبلیغ آن به مردم در همه جا اقدام کنیم .طرح ارمغان مهر کماکان ادامه دارد.
 

به اشتراک بگذارید :