10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۱۱:۳۸:۲۹
کد مطلب:  6gx5TD11
در گردهمایی مسابقه نقاشي سلامت غذا در اهر؛
رضایی: تهیه مواد غذایی سالم برای تمام خانواده ها واجب است

با حضور مشاور مديركل وزارت بهداشت و درمان، فرماندار و جمعی از مسئولین محلی مسابقه نقاشي سلامت غذا در سالن ورزشی 22 بهمن آموزش و پرورش اهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرروش استان آذربایجان شرقی به نقل از اهر؛ سعیدرضايي در اين گردهمايي  خطاب به كودكان حاضر در برنامه گفت: هنگام خريد موادغذايي از فروشگاه ها بايد به نشان و آرم سازمان غذا و دارو دقت كنيم تا مواد غذايي سالمي را براي تهيه غذا به خانه ببريم.

مشاور مديركل وزارت بهداشت و درمان مصرف صبحانه را مورد تاكيد قرارداد و اظهار داشت: همه بايد تلاش كنيم كه سفره صبحانه درخانه مهيا شود و همه اعضاي خانواده صبحانه مصرف كنند.

وی تصريح كرد: براي سالم ماندن بايد از غذاهاي پرچرب، غذاهاي شيرين و نمكي پرهيز كنيم و بخصوص بزرگ ترها بايد در مصرف اين نوع غذاها احتياط كنند.

رضایی در پايان خاطرنشان کرد: انجام ورزش روزانه و تغذيه سالم باعث تندرستي ما مي شوند و نیروی انسانی سالم در توسعه کشور می تواند نقش بهتری ایفاء کند.

سيد محمد عابدي افزود : سلامتي جامعه به سلامتي شهروندان وابسته است و سلامتي جسمي آنهانيز به تغذيه سالم وابسته است وما بایستی هم در نوع غذا و كيفيت آن و هم نحوه پخت و شيوه خوردن تلاش كنيم.

فرماندار اهر ضعف تندرستي و بيماري باعث مي شود كه يك شهروند نتواند وظايف و تكاليف اجتماعي خود را به درستي انجام دهد و نقش برجسته در اداره جامعه برعهده بگيرد.

گفتني است اين برنامه نخستين گام يك برنامه كشوري بود كه بصورت پايلوت با حضور 500 دانش آموز با صرف صبحانه در اهر آغاز و با نقاشي در موضوع غذاي سالم روي كاغذ و پارچه  و اهداء جوایز به برترين ها پايان یافت.

به اشتراک بگذارید :