26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۳:۴۶:۳۳
کد مطلب:  OuiPshNA
در ششمين روز ازماه محرم صورت گرفت :
1200 نفر از دانش آموزان ورامینی در سوگوارۀ احلی من العسل شرکت کردند

در ششمين روز از ماه محرم جمعیت هیئات دانش آموزی پسر مدارس ورامين در قالب هیات های مذهبی دانش آموزی با انجام راه پیمایی با شکوه «احلی من العسل» فاصله حسينيه شهداي گمنام تا مسجد صاحب الزمان را پیمودند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ششمين روز ازماه محرم  گروه كثيري از دانش آموزان در قالب هيت هاي مذهبي  به همراه جمعی از مسئولان شهرستان مسير حسينيه ثارالله  شهداي گمنام را  تا مسجد صاحب الزمان راهپيمايي و سينه زني كرده ودر سوگ سالار شهیدان و یاران با وفایش عزاداری کردند.

بنا بر همين  گزارش در اين راهپيمايي بیش از 1200 دانش آموز ورامینی با بر تن كردن لباس های عزا، در قالب دسته های سینه زنی و نوحه خواني ، مسیر حسينيه شهداي گمنام  تا مسجد صاحب الزمان را پیموده و به عزاداری پرداختند.

دانش آموزان كه همزمان با ماه حزن و عزای سیدالشهدا(ع) همچون پدران و مادران خود عزادار شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بودند، با اجتماع در مسجد صاحب الزمان(عج) این شهر در عزای اسوه و الگوی آزادگان جهان برسر و سینه زدند.

نوجوانان و جوانان با سردادن فریادهای «یا حسین» هم نوا با كاروان عاشورا شده و همنوا با مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در سوگ امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان اشك ماتم ریختند.

گفتني است اين راهپيمايي و عزاداري صبح امروز  در ششمين روز ازماه محرم راهپیمایی «احلی من العسل» با حضور، امیر محمدی مدير آموزش و پرورش، اعضاي شوراي معا ونين آموزش و پرورش  ورامين، کارشناسان امور تربیتی  و جمعي ازمسئولین و فر هنگيان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :