26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۳:۴۵:۴۲
کد مطلب:  to5eGamq
مدیر آموزش و پرورش رباط کریم در سوگوارۀ احلی من العسل:
دانش آموزان باید با الگو گرفتن از نوجوان کربلا با فرهنگ ایثار و ولایت مداری آشنا شوند

سوگواره «احلی من العسل» با حضور500 دانش آموزان نوجوان و با هدف ترویج ارزشهای قیام سیدالشهداء (ع) و آشنایی بانوجوان کربلا در رباط کریم برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سوگواره «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان نوجوان رباط کریم درقالب هیئت های سینه زنی  برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم با تسلیت شهادت سید و سالارشهیدان و شهدای کربلا، هدف ازاجرای سوگواره «احلی من العسل» را آشنایی نوجوانان امروز با زندگینامه شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم(ع) برشمرده واظهار داشت: دانش آموزان باید با الگو گرفتن از نوجوان کربلا، آن راسرمشق  زندگی  خود قرارداده و با نهادینه کردن فرهنگ ایثار و ولایت مداری، مبارزه با ظلم و آزادگی را که از مهمترین اهداف برگزاری این مراسم است، آشنا شوند.

رفیعی افزود: این سوگواره با حضور بیش از 500 دانش‌آموز از ده آموزشگاه و در دوره اول متوسطه  پسران در مرکزبخش شهر رباط کریم، از محل امامزاده عماد الدین(ع) آغاز شد و به سمت مصلای امام خمینی (ره) ادامه یافت.

در این مراسم امام جمعه شهر رباط  کریم برای دانش آموزان از فلسفه قیام امام حسین(ع) و نقش حضرت قاسم (ع) در پیروی از ولایت سخنرانی کرد.

به اشتراک بگذارید :