0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۳:۳۹:۳۱
کد مطلب:  vQTToP6g
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
جذب سه هزار و 614 بیسواد مطلق در کلاس های سوادآموزی گیلان

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، سه هزار و 614 بیسواد مطلق در گروه سنی 10 تا 49 سال در کلاس های سوادآموزی گیلان ثبت نام شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان مهدی حاجتی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان گفت: سهمیه سال جاری استان گیلان برای تحت پوشش قرار دادن هفت هزار بیسواد در گروه سنی 10 تا 49 سال است.
وی اظهار داشت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون، هفت هزار و 691 نفر معادل 1/ 80 درصد در دوره های سوادآموزی و انتقال شرکت کرده اند که سهمیه گیلان در این بخش برای امسال، 9 هزار و 600 نفر است.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار ، بیش از 14 هزار نفر در استان بیسواد هستند که برای باسوادی این تعداد، تمام سعی مان را به کار گرفته ایم.
گزارش وضعیت سوادآموزی و انسداد مبادی بیسوادی استان گیلان، بررسی موضوع ادامه ساخت سالن چندمنظوره فرهنگیان، برگزاری همایش تشکل های دانش آموزی (شورای دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش آموزی با استاندار)، تالیف ، تدوین و انتشار پیک های آموزشی مربیان و نوآموزان چهارساله دوره پیش دبستانی، گزارش برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در تهران از جمله موضوعات مورد بحث و بررسی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان بود.
بر اساس آخرین آمار، 375 هزار دانش آموز در استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :