20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۳:۲۸:۰۸
کد مطلب:  suwwQ7TB
مدیر آموزش و پرورش شهریار در آئین احلی من العسل:
اعتقاد،باور و هدف کلماتی هستند که فلسفه عاشورا در آنها تداعی پیدا کرده است

اجتماع بزرگ احلی من العسل به مناسبت شهادت حضرت قاسم (ع)با حضور مدیر آموزش و پرورش، معاونین و دانش آموزان در مصلی بزرگ شهریار برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به مناسبت شهادت حضرت قاسم (ع)اجتماع بزرگ احلی من العسل با حضور مدیر آموزش و پرورش ،معاونین و دانش آموزان در مصلی بزرگ شهریار برگزار شد .

مدیر آموزش و پرورش شهریار در این اجتماع با اشاره به سخنان ایت ا...بهجت گفت : احلی من اعسل در واقع برنامه‌ای با محوریت فداکاری و روح بلند قاسم بن حسن است که در پاسخ عمویش، امام حسین (ع) که فرمود شهادت را چگونه می‌بینی؟ از عبارت احلی من العسل برای توصیف شهادتی که به اذن الهی و به امر امام زمان خود است، استفاده کرد.

ذبیحی در ادامه ضمن بیان این موضوع که امام حسین (ع)جایگاه حضرت قاسم را پس از مرگ نزد خداوند طوری نمایان کرده بود که برای وی مرگ شیرین تر از عسل توصیف شده است  افزود :اعتقاد،باور و هدف کلماتی هستند که فلسفه عاشورا در آنها تداعی پیدا کرده است.

وی با یادآوری جمله ای  در خطاب حسین فهمیده که بنیان گذار  کبیر انقلاب از وی به عنوان رهبر جامعه اسلامی نام برده است اظهارداشت هدف و باور حسین فهمیده آن طفل 13ساله ،باعث شده بود که وی آن گونه به شهادت برسد .

مدیر آموزش و پرورش شهریار تصریح کرد :شعار لبیک یا حسین به نسل های آینده پیام در ک حقیقت های عاشورا را متذکر شده و دانش آموزان با گفتن این شعار به سالار شهیدان و امام خود  نشان می دهند که اهداف و باورهای وی و عاشورا را پذیرفته و در ک کرده اند. 

به اشتراک بگذارید :