10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۳:۲۴:۳۶
کد مطلب:  4ezceOMG
میثاق نامه دانش آموزان در سوگواره "احلی من العسل"

ما نوجوانان و جوانان عاشورایی ایران اسلامی با تاسی بر قاسم ابن الحسن (ع) فرمانده بصیر و شجاع امام حسین علیه السلام اعلام می کنیم و با تمام وجود با خدای خویش عهد می بندیم که در راه کسب مکارم و اخلاق و رسیدن به قله های ایمان از هیچ تلاش و مجاهدتی فروگذار نباشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ میثاق نامه سوگواره احلی من العسل با قرائت دانش اموزان استان آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و صلوات خداوند متعال بر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سید الشهدا، که با نثار جان خویش و بذل خون پاک خود باعث احیای دین و نابودی فتنه منافقات در تحریف و محو حقایق ناب اسلام شد  

-سلام و صلوات خداوند متعال بر یاران وفادار و اصحاب خالص حضرتش

سلام و صلوات خاص خداوند بر نونهالان و نوگلان این بوستان عشق و معرفت ناب به ویژه حضرت قاسم بن الحسن (ع) که از سر بصیرت و عشق خالص به ذات اقدس احدیت، چراغ راه نونهالان و نوجوانان در طول تاریخ شد.

در شب عاشورا قاسم ابن الحسن (ع) با بیان احلی من العسل شهادت و جانفشانی در راه امام و ولی زمان خویش را شیرین تر از شهد عسل عنوان نمود .

ما نوجوانان و جوانان عاشورایی ایران اسلامی نیز با تاسی بر این فرمانده بصیر و شجاع خویش بدین وسیله اعلام می داریم:

1-با تمام وجود با خدای خویش عهد می بندیم که در راه کسب مکارم و اخلاق و رسیدن به قله های ایمان از هیچ تلاش و مجاهدتی فروگذار نباشیم.

2-شناخت و معرفت نسبت به دین مبین اسلام و ارزشهای والای اسلامی و انقلابی را از ضروریات زندگی خویش می دانیم و برای دستیابی به عمق حقایق اسلام تمام همت خویش را به کار خواهیم بست.

3-با سرلوحه قرار دادن منویات و اوامر ولی امر مسلمین جهان رهبر معظم انقلاب امام خامنه حفظه الله بر صراط مستقیم نظام اسلامی استوار و مقاوم خواهیم ماند.

4-با نفی همه جانبه سلطه استکبار جهانی یعنی امریکا و صهیونیسم بین الملل این رژیم جعلی و کودک کش در مقابل تمامی خواسته های نامشروع و زیاده خواهی های زورمدارانه آنها خواهیم ایستاد.

5-آمادگی همه جانبه خویش را برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) در سراسر عالم هم پای مبارزین و مدافعین اسلام در جبهه های نور علیه ظلمت اعلام می داریم.

6-سنگر مدرسه برای ما مجاهدان عرصه علم و ایمان مقدس بوده و آن را با تمام وجود از آرایه های پلید و شوم پاک خواهیم نمود و در ایجاد روحیه معنوی و انقلابی همکلاسان و همسنگران خویش مجاهدتی مسوولانه و خستگی ناپذیر خواهیم داشت.

7-شهیدان نوجوان در راه اعتلای پرچم انقلاب اسلامی و نیز در دفاع مقدس و امروز در جبهه عظیم مقاومت از یمن گرفته تا بحرین و عراق و سوریه، فلسطین و لبنان و نیجریه الگوی ما به حساب آمده و اعلام می داریم تا مطالبه خون این شهدا و احقاق حق به آمادگی دفاعی ، نظامی ، بصیرتی ، معنوی و انقلابی خویش با همه وجود خواهیم افزود.

8-در پایان با ولی الله اعظم امام عصر عج عهد می بندیم تا ظهور و تاسیس کریمه حضرتش با تمام وجود پای ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی که به حق زمینه ساز آن امر الهی است می ایستیم و در این راه حاضریم جان خویش را نثار نماییم.

و الحمدلله رب العالمین

دانش آموزان عاشورایی ایران اسلامی

 

به اشتراک بگذارید :