10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۲:۴۳:۵۵
کد مطلب:  3vc88qik
آیت ا..شبستری در سوگواره دانش اموزی احلی من العسل
الگو پذیری شهدای دانش آموز از حضرت قاسم زمینه شهادت در راه خدا را فراهم کرد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در تاریخ معاصر کشور ما شهیدان دانش آموزی چون محمد حسین فهمیده مرام قاسمی را پیش گرفتند تا به بالاترین مرتبه قرب الهی یعنی شهادت دست یافتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، آیت ا.. محسن مجتهد شبستری در سوگواری دانش آموزی "احلی من العسل" که صبح امروز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) برگزار شد،بیان کرد:از دیدگاه اسلام نسل جوان و نوجوان از اهمیت و فضیلت بالایی برخوردار است و باید این دوران را قدر دانست.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: تحصیل علم و کمالات و همچنین پرداختن به عبادات فقط در دوران جوانی امکان پذیر است که پیشوایان دینی با توصیه به الگوپذیری از نوجوانان و جوانان تاریخ ساز این مهم را متذکر شده اند.

وی پیام آوری یکی از جوانان کربلا یعنی قاسم بن الحسن را یادآور شد و افزود:  این حضرت وقتی مرگ در راه خدا را شیرین تر از عسل عنوان می کنند نشان از بصیرت والا و ولایت پذیری خالص این جوان است.

آیت ا.. شبستری ادامه داد: در تاریخ معاصر کشور ما شهیدان دانش آموزی چون محمد حسین فهمیده مرام قاسمی را پیش گرفتند تا به بالاترین مرتبه قرب الهی یعنی شهادت دست یافتند.

امام جمعه تبریز در توصیه به دانش آموزان گفت: شعار لبیک یا حسین شما در این مراسم نشانگر امادگی برای ظهور آقا امام زمان(عج) است و باید با نماز و ولایت پذیری زمینه این ظهور را نزدیک تر کنیم.

گفتنی است، همزمان با روز بزرگداشت شهادت قاسم ابن الحسن(ع) سوگواره ی دانش آموزی عاشورایی در تبریز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با هدف ارتقا سطح بصیرتی دانش آموزان ایرانی اسلامی در به نتیجه رساندن اهداف نهضت حسینی و انطباق همه جانبه آن با انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :