0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۲:۰۴:۵۴
کد مطلب:  S9QFTr7b
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان مطرح کرد:
ضرورت آسیب شناسی استفاده از شبکه های اجتماعی برای دانش آموزان

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: فضای مجازی در زندگی شخصی دانش آموزان وارد شده است و شایسته است استفاده درست و منطقی از این وسایل برای دانش آموزان فرهنگ سازی شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در نخستین جلسه کمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و سوء مصرف موادّ مخدّر گفت: ارتقای فرهنگ دانش آموزان و بیان مضرّات در استفاده بدون ضابطه از وسایل ارتباط جمعی

به ویژه شبکه های اجتماعی از اهم وظایف دستگاههای فرهنگی است. وی در ادامه با انتقاد از وفور قلیانسراها در جامعه گفت: تعداد زیاد این اماکن به حدّی است که گاهی از شمار مدارس هم فراتر می رود و نیازمند ورود دستگاههای مختلف فرهنگی در این زمینه است. وی تهیه نقشه خطرپذیری مناطق آموزش و پرورش گیلان را یکی از گامهای اساسی برای شناخت و آگاهی بخشی به عموم دانست و افزود: با اجرای طرحهایی مانند: آموزش والدین در مبارزه با آسیبهای اجتماعی می توان به کاهش این معضلات امیدوار بود. حاجتی با بیان اینکه در معضلات اجتماعی پیشگیری بهتر از درمان است، یادآور شد: باید از ظرفیت همه کارکنان ، دبیران و مربیان در تبیین تبعات آسیبهای اجتماعی استفاده شود. وی خاطرنشان کرد: شوراهای آموزش وپرورش، شوراهای مختلف  دانش آموزی و کاروانهای راهیان نور می تواند فضاهای جدیدی را به روی جامعه باز کند. مدیرکل آموزش و پرورش گفت: گیلان به عنوان یکی از مناطق گردشگر پذیر نیازمند توجه بیشتر مسئولان در تخصیص اعتبارات جهت کاهش آسیبهای اجتماعی و بودجه های وزارت آموزش و پرورش جوابگوی این نیازها نیست.

سرهنگ بایرامی ، معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان هم در این نشست گفت: اجرای طرح دهستانهای نمونه اسلامی، پاکسازی مناطق آلوده در سه منطقه گیلان و برگزاری کارگاههای آموزشی برخی از برنامه های فرهنگی سپاه قدس گیلان در مبارزه با ناهنجاریهای اجتماعی است. وی افزود: باید علاوه بر استفاده مطلوب از رسانه ها تهدیدات آنها هم احصا شود و به شکل ایجابی و پرهیز از اقدامات شتابزده به مبارزه فرهنگی با مفاسد اجتماعی بپردازیم. بایرامی شیوع مواد مخدر را تهدیدی اجتماعی و ابزار جنگ نرم توصیف کرد و گفت: باید با طرحهای نهضت روشنگری و تبیین مصرف سوء مواد مخدر فضاسازی محیطی و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در این زمینه رسالت خود را در این راه ایفا کنیم.

به اشتراک بگذارید :