13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۱:۲۰:۴۵
کد مطلب:  BT7WnveN
همزمان با روز بزرگداشت شهادت قاسم ابن الحسن(ع)
سوگواری ˝احلی من العسل˝ در آذربایجان شرقی برگزار شد

در ششمین روز از محرم الحرام ، تجمع بیش از 5000هزار دانش‌آموز استان آذربایجان شرقی با عنوان سوگواری «احلی من العسل» برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، همزمان با روز بزرگداشت شهادت قاسم ابن الحسن(ع) سوگواره ی دانش آموزی عاشورایی در تبریز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، همزمان در مدارس شهرستان ها با هدف ارتقا سطح بصیرتی دانش آموزان ایرانی اسلامی در به نتیجه رساندن اهداف نهضت حسینی و انطباق همه جانبه آن با انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.

تجمع مرکزی این سوگواره در مصلی امام خمینی رحمه الله و علیه با حضور بیش از چهار هزار دانش آموز عاشورایی رأس ساعت 10 صبح روز شنبه ۱۷ مهر ماه آغاز شد.

گفتنی است ستادی برای برگزاری این سوگواره در استان با حضور آموزش و پرورش استان، سازمان بسیج دانش آموزی، صداوسیمای و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و تشکل های دانش آموزی تشکیل شده و بیانیه و شعری واحد که از طرف وزارت تعیین شده بود توسط 5 هزار دانش آموز در استان قرائت شد.

قاسم ابن الحسن(ع) الگوی تحول ساز در تاریخ اسلام بود که در پاسخ به ندای ولی خود که مرگ در نگاه تو چگونه است با عبارت «الموت احلی من العسل» به جهانیان ثابت کرد که دفاع از حقانیت دین خدا محدود به سن و سال نیست.

 

به اشتراک بگذارید :